EXKLUZÍVNE FOTO z návratu futbalistov zo Švédska: Takto sa vykrúcala a schovávala partička, ktorá vyštvala Kozáka!

Čo si myslíte o náhlom konci Jána Kozáka pri slovenskej futbalovej reprezentácii?

Bolo prekvapujúce, že to takto dopadlo. Výsledky určite nie sú optimálne, ale pre mňa je to čudné a nelogické. Rok dozadu bol Kozák najlepší tréner, akého sme na Slovensku mali a v priebehu mesiaca sa všetko otočilo.

Do médií prenikli správy o nočnom žúre sedmičky hráčov. Ako by ste reagovali vy z pozície trénera v takomto prípade?

Keď je pravda, že niektorí hráči boli na diskotéke, spravil by som to tak, ako sa vyjadril Laco Jurkemik. Poslal by som preč tých chlapcov a hral by som s tými, ktorí chcú reprezentovať.

EXKLUZÍVNE Šokujúca pravda po Kozákovom konci vyplávala na povrch: Táto sedmička hráčov ho vyštvala z reprezentácie!

V reprezentačných kuloároch sa povráva, že niektorí hráči majú problémy s disciplínou. Ako ju v reprezentácii ako tréner dosiahnuť?

Neviem, či má tréner v národnom mužstve také páky, aby zaviedol disciplínu. Hráči musia chcieť ísť reprezentovať preto, lebo chcú. Je to divné. Zažil som niečo v národnom mužstve a nepamätám si, že by sme mali problémy s disciplínou.

Kozák kritizoval mladých hráčov, že by mali v reprezentácii prevziať zodpovednosť po starších, po zápase s Českom najmä Škriniara s Lobotkom. Obaja však boli súčasťou nočného záťahu. Ako skrotiť mladých hráčov v tíme?

Myslím, že sa to dá riešiť dohovorom. V prvom rade musia starší hráči v tíme uzemniť mladých, aby nevystrkovali rožky. V mužstve by mala byť určitá hierarchia. Keď Marek Hamšík či Martin Škrtel odohrali v reprezentácii vyše 100 zápasov, musia mať v tíme nejaké slovo. V tomto sme my nikdy nemali problémy.

Na povrch vyplávali šokujúce informácie o konci trénera Kozáka: Dorazil ho nočný záťah futbalistov?

Kozákov nástupca to nebude mať v reprezentácii jednoduché. Čo bude musieť spraviť po nástupe do mužstva, v ktorom nie je ideálna atmosféra?

Keď hráči potvrdia novému trénerovi správy o nočnom žúre, bude musieť viesť s nimi individuálne pohovory. Keď tam niekto chce chodiť a robiť dusnú atmosféru, nech je radšej doma. Potom možno, napríklad, namiesto Lobotku zavolajme niekoho, kto možno nemá takú kvalitu, ale odovzdá na ihrisku sto percent a v kabíne nebude robiť problémy.