Hviezdny stredopoliar čínskeho Ta-lienu je dlhé roky základným kameňom zostavy slovenskej futbalovej reprezentácie. Svojimi schopnosťami vie pozdvihnúť výkon spoluhráčov vždy o level vyššie. Mnohí si tak nevedia ani len predstaviť, že jedného dňa dá Marek národnému tímu zbohom. Ten deň sa však nezadržateľne blíži.  

Začínajú sa totiž množiť špekulácie, podľa ktorých by tak Marek Hamšík mohol urobiť už v prípade neúspešnej kvalifikácie na majstrovstvá Európy 2021. Jeho otec má však na to odlišný názor. „Ono to je celé tak, že si to Marek nastavil spôsobom, že ak bude mať na to výkonnosť a budú ho do reprezentácie volať, tak bude chodiť. Povedzme si úprimne, jemu to vyhovuje už len z toho hľadiska, že keď ho tréner reprezentácie nominuje, má sa automaticky možnosť dostať domov a prísť domov za rodinou, ktorá s ním nie je, keďže pôsobí v Číne. Myslím si teda, ak bude mať na to výkonnosť, ktorú podľa mňa stále má, tak v reprezentácii bude, pokiaľ ho budú nominovať,“ povedal pre náš portál Richard Hamšík.  

Bývalá hviezda talianskeho SSC Neapol navyše na sebe už takmer dva roky intenzívne tvrdo pracuje. S osobným trénerom Richardom Kapustíkom si nastavil tréningový plán, ktorý mu pomáha v tom, aby bol fyzicky na špičkovej úrovni a mohol sa rovnať s tými najlepšími. „Myslím si, že pokiaľ bude systematicky na sebe naďalej pracovať, bude schopný odohrať ešte niekoľko rokov na špičkovej úrovni. Nie je to však len otázka toho, koľko bude chcieť Marek, otázka je skôr motivácia. Pokiaľ mu bude futbal stále chutiť, tak môže hrať,“ zdôraznil jeho osobný tréner Kapustík.