"Veľmi ma to potešilo. Sú to úžasné pocity. Niečo také sa nestáva každý deň, takže si to nesmierne vážim. O niečom takom som ani nesníval, a tak som veľmi rád, že sa mi niečo také podarilo," podelil sa 31-ročný špílmacher o svoje pocity po prekonaní rekordu. Duel s Azerbajdžanom mužstvo pod jeho taktovkou zvládlo výsledkovo i herne. "Myslím si, že sme zaslúžene zvíťazili. Ukázali sme veľkú silu a podľa mňa sme odohrali jeden z najlepších zápasov v reprezentácii. Od začiatku sme diktovali tempo a už v prvom polčase sme dokázali streliť tri góly. Veľmi nás to teší, pretože sme získali cenné tri body do tabuľky."

Dôležité bolo "načať" súpera čo najskôr, gól Stanislava Lobotku v 8. minúte padol vhod. "Určite je to dôležité. Takéto zápasy treba čo najrýchlejšie zlomiť, aby súper nekládol až taký odpor. Začali sme zostra a ako som povedal, diktovali sme hru. Chceli sme si Azerbajdžancov rozťukať a trošku ich otvoriť. Myslím si, že rýchlym sklepávaním lôpt sa nám to darilo. Hrali sme rýchlo a kolmo, cez stred sme si dokázali vytvárať šance. Veľmi ma teší hra, ktorú sme predviedli," dodal Hamšík.

Radosť Mareka Hamšíka po góle do siete Azerbajdžanu.
Radosť Mareka Hamšíka po góle do siete Azerbajdžanu.
Zdroj: tasr

Jeho gól na 3:1 z 30. minúty bol výstavný, keď strelou spoza šestnástky postavil súperovho brankára do role štatistu. "Schuti som si zahral, mal som z toho radosť a myslím si, že to bolo vidieť. No nielen ja, všetci sme si schuti zahrali. Bol to naozaj veľmi dobrý výkon. A môj gól na 3:1? Určite by som ho zaradil do top trojky, ale 'Kucov' bol ešte krajší, to musím uznať," dodal so smiechom Hamšík. Slováci v Baku splnili trojbodový cieľ, v septembri ich čaká náročný dvojzápas s Chorvátskom a Maďarskom.

Pre väčšinu hráčov nasleduje zaslúžený oddych a dovolenky, to však nie je prípad Hamšíka. "Museli sme tu uhrať tri body. Tak sa aj stalo. V septembri to bude nesmierne náročný dvojzápas. Teraz však po tých dlhých sezónach treba naozaj 'vypnúť'. Ja síce veľmi oddychovať nebudem, ale urobil som si tu chuť a radosť, takže sa vrátim dobre naladený do Číny, kde pokračuje ligová súťaž."

Rebríček hráčov s najvyšším počtom gólov za slovenskú reprezentáciu:

24 - Marek Hamšík (2007-); 114 zápasov
23 - Róbert Vittek (2001-2016); 82 zápasov
22 - Szilárd Németh (1996-2006); 59 zápasov
14 - Marek Mintál (2002-2009); 45 zápasov a Miroslav Karhan (1995-2011); 107 zápasov
13 - Adam Nemec (2006-2018); 42 zápasov a Stanislav Šesták (2004-2016); 66 zápasov
12 - Peter Dubovský (1994-2000), 33 zápasov
11 - Róbert Mak (2013-); 54 zápasov

Môže vás zaujímať:

Hamšík strelil 23. gól v reprezentácii a vyrovnal rekord Vitteka: Na dosiahnutie tohto míľnika potreboval 114 zápasov

Vyžrebovali dvojice v predkvalifikácii Ligy majstrov: Títo súperi hrozia majstrovskému Slovanu!

Na jeseň vybuchne na Slovensku futbalová bomba: Po 25 rokoch príde Pelé