Ján Greguš sa bude po dvaapolročnom angažmáne v Dánsku sťahovať do Ameriky. „Na pôsobenie v Kodani mi zostanú pekné spomienky, ale potreboval som sa posunúť ďalej. Keď sa naskytla táto príležitosť, rozhodol som sa ju využiť. Nepopieram, že aj finančné podmienky kontraktu sú niekoľkonásobne lepšie,“ vyjadril sa pre náš portál slovenský reprezentant. Ján Greguš v týchto dňoch trávi vianočné sviatky v rodnej Nitre a postupne zbiera informácie o svojom novom pôsobisku.

„Viem, že tam bývajú kruté zimy, ale ja som na chlad z Dánska zvyknutý. Prípravu začíname 20. januára, ale práve kvôli poveternostným podmienkam pôjdeme na sústredenie niekde do tepla,“ informoval o najbližších plánoch svojho nového klubu. Samotná Major League Soccer začína v marci a slovenský futbalista by bol rád, keby sa dovtedy v Minnesote adaptoval.

„ MLS je na výkonnostnom vzostupe a chodí aj veľa divákov. Aj z tohto pohľadu som s prestupom spokojný. A či sa neobávam o ďalšie pôsobenie v reprezentácii? To už je otázka pre trénerov. Ale ja budem robiť všetko preto, aby som mohol byť naďalej jej súčasťou,“ dodal Ján Greguš.

Môže vás zaujímať:

Šok z tímu reprezentačnej dvadsiatky: Čistky v zostave Bokroša neprežil TENTO megatalent!

Real Madrid vyhral rekordnú trofej na MS klubov: Dokázal to, čo žiadny tím pred ním

Sagan je suverénnym kráľom: Už ôsmy rok po sebe získal významné ocenenie