Termín, kedy si naši priaznivci môžu zakúpiť vstupenky do sektorov určených výhradne pre slovenských fanúšikov je od stredy 12. 5. 2021 do stredy 19. 5. 2021. Každý záujemca si musí vytvoriť konto na ticketingovom portáli UEFA a ďalším krokom na nákup vstupeniek na zápasy slovenskej reprezentácie je zadanie prístupového kódu.

Jedna registrovaná osoba si môže s daným prístupovým kódom zakúpiť maximálne 4 vstupenky v jednej kategórií. Organizátori pritom ponúkajú celkovo tri kategórie lístkov. Znamená to, že fanúšik si nemôže zakúpiť vstupenky v rôznych kategóriách. Lístky budú distribuované elektronicky, nie v papierovej forme, prostredníctvom oficiálnej aplikácie „EURO 2020 Official“. 

Cena jedného lístku na šampionát je od 50 až po 185 eur. Slovenskí reprezentanti odohrajú úvodné dva zápasy v Petrohrade. Priamy let aj so spiatočnou letenkou z letiska v Budapešti vyjde na 237 eur. Posledný zápas v skupine odohrajú „Sokoli“ v Seville. Cena letenky opäť z letiska v Budapešti je 137 eur. Z Bratislavy sa do týchto destinácií priamo nedostanete.

Fanúšikovia sa budú musieť naďalej riadiť prísnymi pandemickými opatreniami. Pre vstup do Ruska navyše budú potrebovať víza. „Pre vstup do Ruska je zatiaľ potrebný 72 hodinový PCR test a vízum. Pre fanúšikov, ktorí majú zakúpené vstupenky, bude existovať FAN ID. Tento dokument bude slúžiť ako bezplatné vízum pre vstup aj odchod z krajiny za účelom futbalu. Fanúšikovia si ho vybavia registráciou na stránke www.fan-id.ru. Takéto bezplatné vízum bude platiť v termíne od 29.mája do 12. júla. Príde im síce na mail vo forme PDF, ale budú si ho musieť osobne vyzdvihnúť aj priamo v dejiskách zápasov,“ uviedla hovorkyňa SFZ Monika Jurigová.

Vstupenky a letenky v číslach

185 eur cena lístka 1. kategórie
125 eur cena lístka 2. kategórie
50 eur cena lístka 3. kategórie
237 eur letenka z Budapešti do Petrohradu
137 eur letenka z Budapešti do Sevilly