Slováci víťazstvom ukončili deväťzápasovú sériu Škótska bez prehry. Národný tím okolo trénera Steva Clarka nevyužil možnosť na definitívu 1. miesta v skupine a postup do skupiny A.

Škóti, rovnako ako Slováci, zvládli štvrtkové finále baráže a postúpili na majstrovstvá Európy. „Bolo to o tom, kto bude čerstvejší po fyzickom aj psychickom vyčerpaní po 120 minútach vo štvrtkovom finále baráže,“ komentoval zápas bbc.com.

Zatiaľ čo Štefan Tarkovič oproti zápasu so Severným Írskom urobil štyri zmeny v zostave, Clarke sa odhodlal až k ôsmim.

„Škóti ako po opici, nevyužité šance Oliho McBurnieho museli Stevovi Clarkovi spôsobovať bolesti hlavy. Po párty prichádza hangover. To, že hlavnú škodu víťazným gólom spôsobil Škótom hráč, ktorého meno podozrivo znelo ako „Grey Goose“ (vodka, pozn. red.), sedí so stavom po opici,“ písala kriticky škótska verzia novín The Herald.

Meno jediného strelca zápasu Jána Greguša prirovnal ku známemu alkoholu aj bulvárny denník The Sun. „Meno slovenského strelca gólu sa vyslovuje ako fľaša vodky. Pohárik Greguša však bolo to posledné, čo Škótsko potrebovalo,“ glosovala škótska verzia denníka.

Podľa portálu scotsman.com prehral lepší tím na ihrisku. „Frustrujúcich deväťdesiat minút pre Škótsko, ktoré bolo ďaleko lepšie ako Slovensko, vytvorilo si množstvo šancí, ale nedokázalo nájsť spôsob, ako skórovať. Nakoniec inkasovalo jediný gól po strele z diaľky,“ komentuje web.

Škóti síce prestrieľali Slovákov v celkovom počte striel, zo 14 pokusov išlo na bránu päť, rovnaký počet mal aj domáci tím. Ako priznal záložník Škótska Ryan Christie, po postupe na EURO cez Srbsko si hráči užili párty do neskorých nočných hodín.

„Pripustil, že veľká párty, ktorá nasledovala po postupe, nebola najlepšou prípravou na ťažký zápas proti Slovensku. Historická povaha nášho národa napovedala, že po kvalifikovaní sa na záverečný šampionát po 22 rokoch bude nasledovať poriadne drsná párty,“ píše bulvárny plátok Daily Record.