Exprezidentka však nechce zmiznúť z očí športovej verejnosti. No nemá v záujme byť už len reprezentačnou zložkou, ktorá sa prizerá. Do svetého športu chce výraznejšie prehovoriť.Je jednou z piatich kandidátov, ktorý navrhol Výkonný výbor MOV. Okrem nej aj Mariu de la Caridad Colón Ruenes z Kuby, princeznú Reemu Bandar Al-Saud zo Saudskej Arábie, Battushiga Batbolda z Mongolska a Sebastiana Coeho z Veľkej Británie. „V nominácii sú tri ženy, čo potvrdzuje nastolený trend MOV podporovať rodovú rovnosť medzi svojimi vedúcimi predstaviteľmi,“ píše sa v stanovisku.

„Som rada a poctená z nominácie do štruktúr MOV. Šport nie je pre mňa len vášeň, ale aj prostriedok na propagovanie ľudskej rovnosti, čestnej konkurencie a veľkých športovcov, hlavne našich chorvátskych,“ uviedla bývalá prezidentka, ktorá prehrala voľba na začiatku roku.

Sympatická dáma sa dostala do povedomia fanúšikov počas MS vo futbale 2018, kde sedávala v čestnej lóži vedľa Vladimíra Putina či prezidenta FIFA Gianna Infantina. Jej chorvátski krajania sa na turnaji dostali až do finále turnaja, kde však podľahli Francúzsku. Pyšná prezidentka vatrenov aj tak vo veľkom lejaku bozkávala na ihrisku. Viac radosti jej urobili tenisti, ktorý vyhrali šalátovú misu v roku 2018. Ihneď po zápase vtrhla Grabar-Kitarovičová do šatne a gratulovala nahým a hlavne prekvapeným tenistom. Hurikán Kolinda nemá zábrany. Niektorí si ju dokonca mýlia s pornoherečkou Coco Austin. Ona sama sa rada ukáže vyzlečená na pláži.

POZRITE SI VYZLEČENÉ FOTO PREZIDENTKY CHORVÁTSKA V GALÉRII