Naši reprezentanti získali dvoch remízach 0:0 s Cyprusom a 2:2 s Maltou v kvalifikácii MS 2022 prekvapujúco len dva body. Hoci zo zostavy vypadlo pre zranenie viacero opôr, ako Marek Hamšík, Stanislav Lobotka či Martin Dúbravka, so súpermi tohto rangu sa počíta predovšetkým s víťazstvom. „Straty kľúčových hráčov sa prejavili dosť citeľne na hernom prejave a výsledkoch mužstva. Skôr tam však vidím dlhodobý problém v tom, že nie sme v stave, aby sme v ofenzívnej časti dostávali súpera pod tlak. Nevidím tam koncept pre hru so slabým a naopak silným súperom. Aj napriek absenciám nám v ofenzíve dlhodobo chýba kvalita,“ povedal pre Šport24.sk bývalý reprezentačný tréner Ján Kocian.

V Trnave nás dnes čaká silné Rusko a pokiaľ sa našim futbalistom nepodarí zabodovať, pôjde o najhorší vstup do kvalifikácie za poslednú dekádu. Pre porovnanie, v úspešnej kvalifikácii na MS 2010 sme v troch zápasoch získali šesť bodov. „Stratili sme body so súpermi, ktorí sú v nižších košoch. Skupina je vyrovnaná, so silnejšími súpermi nám to môže viac sedieť, odpoveď nám dá utorkový zápas,“ nestráca nádej tréner Štefan Tarkovič.

Práve na jeho adresu sa vzniesla veľká vlna kritiky. Ozvali sa už aj hlasy, ktoré hovoria o tom, že by v prípade neúspechu v zápase s Ruskom mal na lavičke reprezentácie skončiť. „Myslím si, že k výmene nedôjde a osobne nie som za, aby tréner Tarkovič skončil. Som si vedomý, že to má momentálne veľmi ťažké, ale myslím si, že by nebolo dobré začínať opäť s novým trénerom, najmä pred EURO, ktoré sa blíži. Takisto je tu otázka, že kto by ho nahradil. Momentálne je voľný Vlado Weiss, ale vôbec nie je isté, že či by sa do repre vrátil,“ zdôraznil Kocian.

Úvodne tri zápasy kvalifikácií našej reprezentácie za 10 rokov

MS 2010 – 6 bodov

ME 2012 – 6 bodov

MS 2014 – 7 bodov

ME 2016 – 9 bodov

MS 2018 – 3 body

ME 2020 – 6 bodov

Podobný názor zdieľa aj ďalší bývalý reprezentačný tréner Dušan Radolský. „Počkajme si, čo bude po zápase s Ruskom. V každom prípade sa bude musieť urobiť dôkladná analýza a bude treba vyhodnotiť celý trojzápasový blog, ktorým mužstvo začalo kvalifikáciu. Na základne vyhodnotenia uvidíme, ako kompetentní rozhodnú. Vedeli sme, že to bude náročný začiatok a navyše sa k tomu pridružilo viacero zranení,“ prezradil leendárny tréner pre náš portál.