Napriek tomu, že Chorváti prišli do Bratislavy ako veľkí favoriti, slovenskí futbalisti sa im počas zápasu herne vyrovnali. Boli dokonca úseky hry, kde ich prevyšovali. Nevyužili však sľubné šance a v 86. minúte inkasovali z kopačky Brozoviča, ktorý spoza šestnástky utešenou strelou nedal šancu nášmu brankárovi Rodákovi. „Myslím si, že to bol mimoriadne vyrovnaný zápas a ku koncu nám chýbalo aj trochu šťastia. Druhýkrát za sebou sme odorali veľmi dobrý zápas, čo sa týka kvality. Žiaľ, jednoduchá matematika hovorí jasne v tom, že nám chýbajú body a tie sú v kvalifikácii rozhodujúce,“ nechal sa počuť legendárny tréner Ján Kocian.

Naši reprezentanti po domácej prehre s Chorvátskom figurujú v skupine so ziskom šiestich bodov na štvrtom mieste. Na druhé miesto, ktoré zaručuje aspoň baráž strácajú štyri body. „Týmito dvomi výkonmi sme ukázali, že nie sme takí slabí, ako sa o nás hovorilo na Majstrovstvách Európy. Bohužiaľ, prišli sme o veľa bodov, ktoré sa už nebudú dať dobehnúť a o šancu postúpiť sme s najväčšou pravdepodobnosťou prišli,“ myslí si bývalý lodivod našej futbalovej reprezentácie.

Hoci sa naši futbalisti momentálne nachádzajú v kvalifikácii na Majstrovstvá sveta 2022 v Katare v nelichotivej pozícii, zápas so Slovinskom a Chorvátskom ukázal aj pozitíva. Do skvelej formy sa dostal dlhodobo kritizovaný stredopoliar Stanislav Lobotka. „Vyzdvihol by som Stana Lobotku a Milana Škriniara, ktorých by som hodnotil ako našich najlepších hráčov. Ak by som si mal však vybrať jedného, tak by to bol Stano. Najmä kvôli jeho prerodu z pozície, kde bol a z ktorej sa svojou drinou vypracoval naspäť do formy, v ktorej bol kedysi. Doslova sa dá povedať, že vstal z popola a sú to výkony, ktoré podával v časoch, keď do reprezentácie vstúpil,“ dodal tréner Ján Kocian.