Slovenskí futbaloví reprezentanti získali zo štvorzápasu v C-skupine Ligy národov len šesť bodov. Prišli totiž dve šokujúce prehry s outsiderom z Kazachstanu a šance na postup do B-divízie sú malé. Už úvodná prehra stála miesto trénera Tarkoviča. Aktuálne sa rieši meno jeho nástupcu. Vladimír Weiss starší už v hre nie je a údajne najväčším kandidátom na post trénera reprezentácie je český lodivod Ivan Hašek.  

Ten naštartoval svoju trénerskú kariéru na prelome milénia úspešným pôsobením v Sparte Praha. Po dvoch rokoch odišiel do francúzskeho Štrasburgu, v ktorom pôsobil aj ako hráč. Následne si vyskúšal aj Japonsko, z ktorého sa opäť v vrátil do Francúzska, kde viedol sezónu AS Saint-Étienne. V roku 2009 napokon zasadol na reprezentačnú lavičku Česka, na ktorej vydržal len niekoľko zápasov a dá sa povedať, že tento angažmán bol neúspešný. Od roku 2011 absolvoval päť trénerských zastávok postupne v Spojených arabských emirátoch, Saudskej Arábii či Katare. Jeho doposiaľ posledným klubom, ktorý viedol bol saudskoarabský Emirates Club.

Úspešného slovenského trénera Jána Kociana sme sa pýtali, či by bolo angažovanie svetobežníka Ivana Hašeka dobrou voľbou. „Môžem ho hodnotiť ako hráča, teda spoluhráča, pretože som s ním za československú reprezentáciu odohral množstvo zápasov. Ako človek je dobrý, priamy a myslím si, že má aj patričný rešpekt. Čo sa týka trénerskej roboty, má toho za sebou veľa, či už vo východných, ale aj západných krajinách. Nepoznám však jeho trénerskú robotu a profil, akým spôsobom trénuje. Preto sa mi k tomu ťažko hovorí,“ povedal pre Šport24.sk.

Bývalý tréner slovenskej futbalovej reprezentácie si skôr myslí, že zástupcovia SFZ na čele s prezidentom Jánom Kováčikom by sa mali poobzerať hlbšie do zahraničia. „Ivan je podľa medializovaných informácií jednou z možností. Osobne by som sa prikláňal, pri všetkej úcte k nemu k alternatíve, aby kompetentní siahli ešte viac do zahraničia. Je však otázne, že akým spôsobom je to v platových možnostiach SFZ. Aspoň by som ale začal nejaké rokovania s trénermi mimo Čiech a Slovenska. Myslím si, že naša reprezentácia by mohla byť zaujímavá aj pre zahraničných trénerov. To mi osobne chýba, aby sme skúsili aj takúto radikálnejšiu zmenu. Vo svete je to bežné a netreba sa toho báť,“ dodal pre náš portál Ján Kocian.

Naopak, legendárny slovenský stredopoliar a v súčasnosti tréner Miroslav Karhan si myslí, že by mohol byť Hašek prínosom. „Priznám sa, že Ivana Hašeka nepoznám ako trénera. Pamätám si ho iba ako chlapec, keď hral za Spartu. V každom prípade, podľa toho čo som zachytil z médií, tak ho chvália veľmi. Ak by to bol on, tak snáď by mohol byť potrebným prínosom. Navyše, pozná našu mentalitu, čo by malo byť veľké plus,“ zhodnotil pre náš portál.