Prebiehalo predĺženie finále medzi Talianskom a Francúzskom, v 110.minúte Zidane šokoval všetkých, keď hlavou zrazil Materazziho k zemi. Posledný zápas v reprezentačnom drese si legendárny Zizou predstavoval určite inak.

Po zápase vyšlo nespočetné množstvo špekulácií a analýz, ktoré mali odhaliť, čím vyprovokoval Materazzi Zidana. Najčastejšie sa hovorilo o tom, že Materazzi hrubo urazil Zidanovu matku, teraz však Talian vyšiel s pravdou von.

Materazzi sa prihovoril fanúšikom na instagrame a vyvrátil spomínanú verziu. „Moja mama zomrela, keď som mal 15 rokov, preto by som Zidanovu nikdy neurazil,“ povedal Materazzi a opísal vzájomný konflikt s Francúzom aj okolnosti, ktoré k nemu viedli.

„Hlavičku od neho som nečakal, našťastie. Keby som totiž vedel, že niečo chystá, asi by sme boli vylúčení obaja. Už predtým medzi nami prišlo k menšiemu kontaktu v šestnástke a on sa dožadoval pokutového kopu. Keď dal Zidane v prvom polčase gól, náš tréner mi nariadil pohybovať sa v jeho blízkosti. Po prvom súboji som sa mu ospravedlnil, ale zareagoval zle,“ opisuje Materazzi a pokračuje:

„Nasledovali ďalšie strety a hádky, ktoré pokračovali do osudnej 110. minúty. Zrazili sme sa, zamračil som sa na neho a on mi povedal, že mi neskôr dá dres. Ja som reagoval, že by som chcel radšej jeho sestru ako dres.“

Zidane sa otočil, ako býk nabral Materazziho a putoval pod sprchy. Zápas mu zhorkol dvakrát, pretože majstrom sveta sa stalo Taliansko, ktoré vyhralo po penaltovom rozstrele.