Anglicko nevyhralo v júnovom asociačnom termíne ani jeden zo štyroch zápasov a s dvoma bodmi figuruje na dne tabuľky 3. skupiny A-divízie. Na jej čele sú po rozprávkovom vystúpení vo Wolverhamptone Maďari. "Nie je čas a ani žiadny dôvod na paniku. Na tento večer musíme skrátka čo najskôr zabudnúť. Treba sa pozerať dopredu na to, čo nás čaká. Pre nás je vrchol sezóny svetový šampionát, na ktorý sa chceme pripraviť čo najlepšie," vyhlásil podľa AFP Kane.

Tréner Gareth Southgate vzal po zahanbujúcej prehre zodpovednosť na seba. Zároveň apeloval na fanúšikov, ktorí ešte pred záverečným hvizdom nahnevaní hromadne odchádzali zo štadióna, aby nad mužstvom nelámali palicu. "Úplne chápem ich rozhorčenie a frustráciu z toho, čo dnes videli. No pre nás je dôležité, aby pri nás stáli a nezabudli na to, koľko dôvodov na radosť im hráči v nedávnej minulosti pripravili. Dnešnú prehru beriem na seba. Snažil som sa striedaniami po zmene strán privodiť zvrat v zápase, no po nich to v našej defenzíve začalo škrípať a súper nemilosrdne trestal každú chybu," poznamenal Southgate.

Maďari vydolovali v júni sedem bodov a pred septembrovým vyvrcholením súťaže sa na trojicu gigantov Nemecko, Taliansko, Anglicko pozerajú zhora. "Hrali sme proti jednému z najsilnejších tímov na svete a favoritovi MS. Vyhrať nad ním 4:0 a ešte na jeho pôde, to znie ako zázrak. Tie sa vo futbale často neopakujú, preto musíme zostať nohami pevne na zemi," snažil sa po triumfe v "kolíske futbalu" krotiť emócie taliansky kormidelník Maďarov Marco Rossi, ktorý v minulosti pôsobil aj na lavičke Dunajskej Stredy.