„Má sa lepšie ako počas kariéry. Ako a kde objavil zlatú baňu?“ píše český portál expres.cz. Hašek dlhé roky trénuje v arabskom svete, naposledy trénoval reprezentáciu Libanonu. Hoci v týchto končinách dostane určite kráľovsky zaplatené, trénerský plat ku šťastiu a k luxusnému životu nepotrebuje.

„Na veľké peniaze si neprišiel kopaním do lopty, ale skôr múdrym investovaním,“ pokračuje expres.cz a cituje aj dva zdroje z futbalového prostredia: „Už počas kariéry sa zaujímal o burzu a trh s realitami.“

Hašek zainvestoval v Dubaji, kde sa mu podľa futbalovej legendy Ladislava Vízeka v podnikaní darí. „On je naozaj veľmi šikovný. Je to vlastne realitný magnát, má svoju kanceláriu a niekoľko bytov v Dubaji. Keď som sa tam ženil, ako svadobný dar mi požičal na týždeň jeden zo svojich bytov. Bývali sme tam s manželkou zadarmo,“ hovorí pre expres.cz Vízek.

Portál dodáva, že Hašek sa nebojí utrácať ani za oblečenie, len za tenisky a džínsy vraj minul desaťtisíce českých korún. Myslí však aj na rodinu „Veľmi mu to prajem, skvelo sa stará o celú rodinu. Svojim chlapcom postavil domy tu v Česku a on sám má nádherný dom neďaleko za Prahou. Som rád, že je úspešný aj na tomto poli,“ dodal Vízek.

Ten prezidentovi Slovenského futbalového zväzu Jánovi Kováčkovi odporúča Hašeka na post trénera. „Slováci sa ma už na neho pýtali. Zaujímalo ich, či má autoritu. Ja som im hovoril, že on síce vyzerá ako tajtrlík, ale keď prehovorí, je to sakra cítiť,“ dodáva Vízek na rovinu.