Naši reprezentanti si v úvodných dvoch zápasoch pripísali s outsidermi skupiny H Cyprusom a Maltou pripísali po remízach len dva body. V dôležitom súboji s favorizovaným Ruskom však prišiel veľký, najmä herný obrat a dokázali zvíťaziť 2:1. „S prvými dvoma zápasmi nie som spokojný. Ani s výsledkom a ani s predvedenou hrou. Posledný zápas s Ruskom naopak spĺňal kritéria, ako si to predstavujem, že to má vyzerať,“ zhodnotil úvod kvalifikácie na MS 2022 prezident Slovenského futbalového zväzu Ján Kováčik.

Podľa vlastných slov si nevie vôbec vysvetliť, že s outsidermi sme nedokázali zvíťaziť a naopak tri body sme si pripísali proti silnému Rusku. „Sokoli“ však dokázali po nepresvedčivých výkonoch a verejnej kritike veľkú morálnu odolnosť. „Som rád, že sa dokázali v zápase s Ruskom zomknúť a zvíťaziť. Robili sme všetko preto, aby to vyšlo a som spokojný, že sa to aj podarilo,“ pokračoval pre Šport24.sk.

Nezadržateľne sa blíži aj EURO 2021, na ktorom sa naši futbalisti predstavia v skupine E, kde nás čakajú Španieli, Švédi a Poliaci. Šéf nášho futbalu si myslí, že výsledok zápasu s Ruskom môže mať na ich psychické rozpoloženie veľmi pozitívny dopad. „Som presvedčený o tom, že toto víťazstvo bude mať pozitívny vplyv na naše mužstvo pred európskym šampionátom, ktorý nás onedlho čaká,“ myslí si Kováčik.

V šatni našej futbalovej reprezentácie bola po záverečnom hvizde utorňajšieho zápasu veľká eufória. Hráči a realizačný tím si to užili spoločným skandovaním. Zaujímalo nás, či im prezident SFZ venoval nejaké špeciálne slová. „K hráčom som po zápase v kabíne nemal žiadny príhovor. Iba som im, ako to máme zaužívané všetkým podal ruku a zablahoželal k víťazstvu. Na hovorenie sú tam iní, ktorým patrí šatňa,“ dodal pre náš portál prezident SFZ.

Kritika na hráčov a trénerov ho neprekvapila

"Úspech má veľa otcov a neúspech je sirota. Nikdy sme nemali fanúšikovsku základňu, ktorá by dokázala fandiť v dobe, keď sa našim futbalistom nedarí. Beriem to normálne a vnímam to ako charakterovú črtu. Slováci to máme v DNA. Keď sa urobí úspech, tak môžeme za to všetci, ale keď je neúspech, tak za to môžu len jednotlivci. Nie je to prvýkrát, čo sa tak stalo."