Našich futbalistov čaká zajtra na Tehelnom poli najdôležitejší zápas roka s Írskom. V prípade výhry v semifinále baráže bude družinu trénera Pavla Hapala čakať ešte jedna prekážka. Sokoli sa v prípade postupu do finále baráže v boji o postup na ME 2021 stretnú s víťazom zápasu Bosna a Hercegovina a Severné Írsko. Ak by sme zvládli aj tento duel, pre náš futbal by to bolo po finančnej stránke veľké vykúpenie.

UEFA totiž garantuje každému zväzu za postup na šampionát  9,25 milióna eur. Tieto milióny by v časoch pandémie koronavírus boli pre pokladnicu SZF obrovským bonusom. Nie všetky prostriedky by však ostali v nej. Na svoje by si prišli aj naši reprezentanti. Zo spomínanej sumy by sa medzi hráčov rozdelila tretina 3,083 milióna eur, druhá by ostala zväzu a tretia by poputovala na rozvoj mládeže.

Naši chlapci budú mať aj o ďalšiu motiváciu postarané. Na samotnom európskom šampionáte sa točia peniaze, o ktorých sa bežným smrteľníkom ani len nesníva. Medzi 24 účastníkov sa rozdelí 370 miliónov eur. Zisk titulu je pritom ocenený na 10 miliónov eur. Pokiaľ by budúci šampión vyhral všetky tri zápasy v skupine, vďaka bonusom by si prišiel na 34 miliónov eur.