Trénerom Slovenska bol dva roky. V októbri 2018 začal, v októbri 2020 skončil. Jeho odvolanie prišlo po prehre s Izraelom, ktorý kvôli covidu sledoval len doma v televízii. „Nebolo tam žiadne ultimátum. V Lige národov nám to vtedy nešlo. Malo to ale objektívne príčiny, rolu hral covid, vzhľadom na dôležitosť zápasov sme niekedy museli hráčov šetriť. Mal som pre všetko adekvátne vysvetlenie, len musí byť druhá strana, ktorá vás počúva. To sa nestalo,“ vysvetlil Hapal v relácii Přímák na sport.cz.

Koncom minulého roka hovoril o tom, čo zažíval počas nákazy koronavírusom. V karanténe strávil dva týždne a choroba ho zasiahla tak výrazne, že bol pripravený volať si sanitku. Choroba mu zasiahla dýchacie cesty, nevedel sa nadýchnuť a ledva rozprával. Ku psychickej pohode mu neprispel ani koniec v reprezentácii.

„Odvolaný som bol po telefóne vo chvíli, keď som ležal v horúčkach na svojej chalupe, keď som nechcel ohroziť svoju rodinu, aby som nikoho nenakazil,“ spomína Hapal a dodáva: „Potom sa človek už len musí dohodnúť na ukončení zmluvy.“

Koniec v reprezentácii ho bolel. Na jednej strane bol sklamaný, na druhej chápe, že výsledky boli slabé. „Horkosť cítite pri každom odvolaní, keď robíte prácu na sto percent a dávate do toho maximum. Ste hodnotený podľa výsledkov a tie tam neboli. V tejto situácii som bol veľmi sklamaný, pretože sme postúpili do finále baráže o postup na majstrovstvá Európy. Tú nakoniec Slováci vyhrali a postúpili. Ja už som pri tom nebol,“ dodal trpko český tréner.