Nový tréner nášho národného výberu urobil oproti zápasu s Kazachstanom, ktorý odohrali Sokoli v júni až 9 zmien. Napriek tomu to neprinieslo želaný efekt a s outsiderom z Azerbajdžanu prehrali. „Chcel tam priniesť nový vietor s hráčmi, ktorí ešte nikdy nereprezentovali, alebo hrávajú našu ligu. Je to normálne, prišiel nový človek, vybral hráčov, ktorí mu zapadajú do jeho koncepcie a vyskúšal ich. Má výhodu v tom, že chce hrať nejakým svojim systémom a do toho si vybral hráčov, ktorí mu do toho zapadajú,“ nechal sa počuť bývalý tréner našej reprezentácie Ján Kocian.
 
Skúsený lodivod, ktorý momentálne vedie Vion Zlaté Moravce nevidí problém v trénerovi, ale v hráčoch. „Skôr by som sa zameral a hovoril o hráčoch. Tréner bol s nimi krátko, dal im svoju predstavu, ako by mali hrať. Potom ide o to, ako to hráči pretavia na ihrisku. Tam už to evidentne nebolo z ich strany optimálne. Akákoľvek dobrá taktika pripravená trénerom závisí na tom, ako ju hráči vedia preniesť na ihrisko,“ zdôraznil Kocian.
 
Ešte omnoho kritickejší bol bývalý hráč a aj tréner Spartaka Trnava Miroslav Karhan. Príčinu problémov v nedostatočnej kvalite výchovy talentovaných hráčov na jednotlivé posty. „Myslím si, že naši hráči by mali mať takú kvalitu, aby Azerbajdžan porazili aj bez dokonalého a prepracovaného systému. Otázne je, či majú takú kvalitu, aby sme takýto tím porazili. To nie je otázka tejto nominácie, ale niekoľkých rokov. My sme neboli schopní nikoho vychovať, zapracovať do reprezentácie a teraz to bude mať Calzona ťažké. Hľadať kvalitu z ničoho sa nedá. Myslím si, že nám chýbajú dve generácie hráčov, ktorí mali kvalitu na to, aby súperili s tými lepšími,“ nebral si servítku pred ústa bývalý tréner a hráč Spartaka Trnava.