Prezident Slovenského futbalového zväzu Ján Kováčik vyhlásil, že novým trénerom bude niekto zo zahraničia. Podľa informácií médií má byť najhorúcejším kandidátom spomínaný Hašek.

„Je to lákavé. Pre každého trénera by bolo. Obzvlášť, keď ide o mužstvo, pri ktorom by som sa cítil ako doma. Mohol by som hovoriť po česky, alebo dokonca aj po slovensky. Navyše, máte mužstvo s potenciálom. A to nehovorím iba o áčku, ale aj o dvadsaťjednotke. Bola by to pre mňa výzva. Na telefonát však ešte len čakám,“ priznal český tréner v rozhovore pre denník Šport.

Naposledy trénoval reprezentáciu Libanonu, kde sa mu skončila zmluva. Hašek tam rokuje o prípadnom pokračovaní spolupráce, so slovenskou stranou zatiaľ nekomunikoval. „Prezident Kováčik má pravdu, ešte sme spolu nehovorili. No budem rád, keď sa mi ozve…“ poslal Hašek odkaz na Slovensko.

Čech tvrdí, že zatiaľ má len informácie, ktoré odzneli v médiách. „Viem jedine to, že na Slovensku bol odvolaný doterajší tréner. Neskôr som sa dozvedel, že som údajne jeden z kandidátov. Ak sa s prezidentom SFZ spojíme, možno mi to potvrdí,“ dodal.