TU SI ZASPOMÍNAJTE NA JEDEN Z NAJKRAJŠÍCH OKAMIHOV NÁŠHO FUTBALU

Našim reprezentantom sa nezvykne vo „federálnom derby“ výsledkovo príliš dariť. Slováci ťahajú proti Čechom sériu troch prehier. Naposledy zvíťazili s Českom v roku 2015 po góle Ondreja Dudu 1:0. Pôdu nášho západného suseda sme však dobili až pred jedenástimi rokmi v pamätnom zápase, ktorý nám výrazne pomohol v ceste na MS 2010.

Strelec víťazného gólu z 88. minúty naň nikdy nezabudne. „Sú to krásne spomienky a hlavne nás to vtedy nakoplo do úspešnej kvalifikácie na majstrovstvá sveta. Bol to môj najpamätnejší gól a dá sa povedať, že moje meno je spájané hlavne s týmto gólom. Na také momenty sa nezabúda do konca života," Šport24.sk Erik Jendrišek.

Bývalý útočník slovenskej reprezentácie verí, že naši chlapci môžu zopakovať tento úspech a zdolať domácich Čechov. „Situácia pre nás nie je najlepšia, ale verím, že naši sa pobijú zo všetkých síl udržať sa v B skupine, pretože by bola veľká škoda padnúť o kategóriu nižšie. Favoriti sú takisto, ako v našom prípade v roku 2009 Česi a práve to by nám mohlo hrať do karát,“ povedalodhodlane.

Jediný rozdiel vidí vo včerajšom zápase a s tým z roku 2009 v podpore z tribún. „Vtedy sme mali veľkú podporu slovenských fanúšikov, kdežto teraz to nie je možné, aby chalanov trochu podporili. Dnes mi aj volali dvaja kamaráti z Česka, že máme derby a že prehráme. Stále to vnímajú ako prestížnu záležitosť,“ dodal Erik Jendrišek.