Hancko sa rozhodol uprednostniť životnú udalosť pred zápasmi Slovenska v Lige národov. Počas asociačnej prestávky sa mu narodil syn Adam. Napriek tomu pred zápasmi, ktoré zlomili krk Štefanovi Tarkovičovi, ešte vtedajší tréner národného tímu dal najavo svoje mierne rozčarovanie.

„Dávid Hancko sa ospravedlnil z osobných dôvodov a na zraz nepríde. Je to pre mňa komplikácia, pretože sme s ním počítali do základu. Je to trochu aj sklamanie, ale je to jeho rozhodnutie. Nechcem o tom veľmi polemizovať. Ja potrebujem, aby hráči boli motivovaní a pripravení podať najlepší výkon. Jeho rozhodnutie akceptujem,“ konštatoval Tarkovič.

Na stranu nášho futbalisti sa postavila prakticky celá verejnosť a podporu Hanckovi teraz vyjadril aj český tréner či známy komentátor Josef Csaplár. „Vrie vo mne krv, keď som si prečítal, ako na Slovensku kritizujú stopéra Sparty Davida Hancka. Kvôli tomu, že uprednostnil pôrod manželky pred zápasmi slovenskej reprezentácie. Dávid, vôbec nič nerieš, užívaj si bábätko, staraj sa o svoju ženu! Koľkokrát budeš v živote pri pôrode, koľkokrát sa ti narodí dieťa?“ napísal Csaplár vo svojom komentári na webe sport.cz.

Csaplár dodal, že Hancko má od neho podčiarknutú jednotku a tým, čo ho kritizujú, poslal jasný odkaz. „Zbláznili ste sa? Pomiatli ste sa? Viete, či chcete alebo nie, z pohľadu fanúšikov práve týmito reakciami beriete futbalu človečinu. Toto je práve to odtrhnutie života od futbalu. Na prvom mieste sme predsa ľuďmi, až potom futbalistami,“ dodal český tréner.