TU si pozrite, ako vyzerali rozlúčky Škrtela, Ďuricu v porovnaní s Hamšíkom

Rekordér v počte štartov a gólov v reprezentačnom drese Slovenska sa dočkal na Tehelnom poli rozlúčky hodnej jedného z najlepších futbalistov našej histórie. Hamšíka, ktorý zišiel z trávnika so slzami v očiach v 89. minúte vytlieskalo v stoji takmer 20-tisíc fanúšikov. Také niečo chceli zažiť aj jeho dlhoroční parťáci z národného tímu Ján Ďurica či Martin Škrtel, no nestalo sa. Na zápasy našich legiend pri rozlúčke s národným tímom prišlo omnoho menej divákov.
 
Niekdajší spoluhráč všetkých troch spomínaných pánov vysvetľoval, prečo bola návštevnosť podľa neho pri ich rozlúčkach s národným tímom diametrálne odlišná. „Určite si ale takú rozlúčku zaslúžili aj Škrťo s Janom. V Marekov prospech hrá to, že sa hralo v ideálnom čase, súper bol tiež atraktívny a aj lístky boli za dostupné ceny. Čo je však najdôležitejšie podľa mňa, že Marekovej rozlúčke sa urobila skvelá reklama. V týždeň  zápasu na mňa vyskakovali reklamy a informácie od zápasu prakticky všade. Internet, televízia či rádio. V tom je podľa mňa veľký rozdiel s ostatnými chalanmi,“ myslí si Stanislav Šesták.
 
Podobný názor na túto tému má aj tréner Ján Kocian, ktorý Hamšíka postavil pri jeho debute v najcennejšom drese v roku 2007 v zápase s Poľskom. „Myslím si, že najväčší rozdiel je v týchto rozlúčkach v propagácií a príprave toho celého zápasu. Taktiež aj v tom, že Marek mal určite atraktívnejšieho súpera ako Maťo a Jano. Je však tiež možné, že ľudia prišli aj preto, že Marek nebol v reprezentácii vyše roka a chceli ho poslednýkrát vidieť hrať,“ skonštatoval náš legendárny lodivod.

5 dôvodov, prečo Hamšík vypredal štadión

Veľká propagácia jeho posledného zápasu v reprezentácii
Priaznivý hrací čas už o 13:30
Ceny lístkov od 8 do 12 eur
Atraktívny súper
Obrovská osobnosť slovenského futbalu

Napokon, prvý z trojice našich legiend Ján Ďurica, ktorý ukončil reprezentačnú kariéru v roku 2017 prezradil zo svojho pohľadu dôvody, prečo bolo na jeho rozlúčke menej ako 6-tisíc divákov. „Myslím si, že funkcionári na zväze sa poučili pri Marekovi z chýb z minulosti. Pri mojej, alebo aj Škrťovej, Hubovej a Adamovej Nemcovej rozlúčke sa nezvládlo viacero vecí. Ceny lístkov boli drahé, následne hrací čas bol vo večerných hodinách a ľudia išli na druhý deň do roboty. Takisto propagácia našich zápasov bola v porovnaní s Marekovou slabá. Každopádne sa poučili a som rád, že Marekov posledný zápas vyšiel na jednotku. Užil som si ho,“ prezradil pre Šport24.sk náš bývalý skvelý obranca.

Rozlúčky našich futbalových legiend v číslach

Marek Hamšík sa rozlúčil v novembri 2022 pri remíze s Čile 1:1
Divácka návšteva - 19 757 divákov
Hamšík odohral v reprezentácii 136 zápasov a dal 26 gólov

Ján Ďurica sa rozlúčil s reprezentáciou v novembri 2017 výhrou nad Nórskom 1:0   
Divácka návšteva - 5878 divákov  
Ďurica má zapísaných v repre 91 štartov a 4 góly 

Martin Škrtel sa rozlúčil v októbri 2019 pri remíze s Paraguajom 1:1 
Divácka návšteva - 6 669 divákov
Škrtel odohral za reprezentáciu 104 zápasov a vsietil 6 gólov