"Myslím si, že pokiaľ sa zápas nevyvíja podľa našich predstáv, tak nám trvá dlho, kým zareagujeme. Gól s mužstvom zamával a nevedeli sme sa s tým vyrovnať, no ďalšie šance súpera sme zvládli," uviedol po stretnutí. Domácich hnali dopredu aj fanúšikovia, ktorí takmer naplnili 30-tisícovú Astanu Arenu a vytvorili skvelú atmosféru.

"Vedeli sme, že nás čaká súper, ktorý je momentálne v dobrej forme. Chceli sme naspäť body, o ktoré nás obral doma a herne sme dominovali napriek tomu, že sme nemali šance," dodal kormidelník. Následne priznal, že jeho zverencom chýba líder, ktorého mali v Marekovi Hamšíkovi. Ten nečakane ukončil reprezentačnú kariéru krátko pred júnovým asociačným termínom.

"Prišli sme o hráča, ktorý dodával mužstvu vždy pokoj. Marek Hamšík skončil v dobe, keď by bol ešte určite líder. Bol to hráč svetovej kvality," povedal Slovák na adresu stredopoliara a bývalého kapitána reprezentácie. Jeho tím nezvládol najmä prvý polčas, súper hral s väčším zápalom, priamočiarejšie a strelil oba svoje góly. "Kazachstan má rýchle a bojovné mužstvo so zaujímavými hráčmi a musíme akceptovať, že sme s nimi prehrali. Sú noví lídri skupiny," dodal Slovák.

Ďalšie stretnutia sú na programe v septembri a ak chce Slovensko pomýšľať na postup, musí v nich bodovať naplno. Kazachstanu pritom stačí vyhrať už len jeden duel a postúpi do B-divízie. Tento tím hral v marci baráž o C-divíziu a momentálne je prvý, ktorý si zaistil udržanie.