Naši reprezentanti si za 10 dní odkrútia až štyri zápasy a nalietajú šialených 12 200 kilometrov.Úvodný duel sme odohrali s Bieloruskom kvôli vojne na Ukrajine a bezpečnosti oboch tímov na neutrálnej pôde v Srbsku. Nasledovať bude domáci zápas s Kazachstanom a nabitý program zavŕšia zverenci trénera Štefana Tarkoviča vonkajšími zápasmi na pôde Kazachstanu a Azerbajdžanu. „Je otázne, že či chlapci dokážu tieto zápasy zvládnuť bez ťažkostí. Tie sa môžu vyskytnúť, pretože zápasy pôjdu vo veľmi rýchlom slede. Bol by som najradšej, aby neprišlo k žiadnym zraneniam a káder bol pokope. Bude to určite náročné, ale pre trénera Tarkoviča to na druhej strane môže byť poučné. Bude môcť rotovať v zostave a vyskúšať všetkých hráčov. Je viacero možností, ako tento asociačný termín využiť aj na to, aby sme našli napríklad náhradu za Marka Hamšíka,“ povedal pre Šport24.sktréner Vionu Zlaté Moravce Ján Kocian.
 
Hneď na úvod čakal slovenských futbalistov papierovo najsilnejší súper. Napokon ho zvládli a zvíťazili 1:0. Legendárny slovenský tréner to však ešte pred úvodným hvizdom rozhodcu videl inak. „Ťažko povedať, ktorý zápas bude najťažší. Treba sa určite odraziť od výsledku prvého zápasu. Pozrel som si posledné zápasy Bieloruska a musím povedať, že kvalifikáciu na majstrovstvá sveta odohrali veľmi zle. Prehrali vlastne všetky zápasy okrem jedného a dostávali tam doslova laty. Očakávam teda, že celkovo budeme v nasledujúcich zápasoch dominantnejší ako predtým,“ zdôraznil Kocian.

Negatívnym faktorom pre Sokolov môže byť fakt, že počas nasledujúcich 10. dní nalietajú obrovské množstvo kilometrov. Počas svojej dlhej kariéry s dvojkrížom na hrudi to nezažil ani náš legendárny obranca Ján Ďurica. Napriek tomu ostáva pozitívny. „Myslím si, že máme kvalitný káder na to, aby sme postúpili z céčka. Dôležité je skoncentrovať sa a zabrať, aj keď zápasy sú naozaj poriadne nahustené. Pravdou je, že chalani nalietajú naozaj veľké diaľky, ale myslím si, že to dokážu zvládnuť. Sú profesionáli a musia rátať aj s takýmito vecami a pripraviť sa na to,“ nechal sa počuť rodák z Dunajskej Stredy.
 
Slováci patria k najväčším favoritom skupiny a futbalová verejnosť u nás neberie nič iné, ako postup do B-skupiny Ligy národov. V zmluve to má ako podmienku aj tréner Tarkovič. „Určite to chlapci nebudú mať jednoduché. Musíme si však povedať, že nepatríme k top mužstvám v Európe, pri tomto treba trošku brzdiť emócie. V každom prípade sme určite favoritmi a musíme to ukázať na ihrisku. Budeme si určite musieť dať pozor na vonkajšie