Slovenská reprezentácia, vedená Dušanom Galisom, v októbri 2006 prekvapujúco vysoko vyhrala vo Walese, čo ťažko niesol najmä Craig Belllamy, vtedajšia hviezda európskeho futbalu. Známy búrlivák ešte dlho po zápase nemohol prehltnúť horkú pilulku v podobe výprasku. „Čakal som pred kabínou domácich na dres od trénera Johna Toshacka, ktorý bol mojím futbalovým vzorom. Po 15 minútach som išiel už aj s dresom po dlhej chodbe, keď som v tom zbadal, aké „nervy“ chytil Bellamy. Išiel so zaťatými päsťami, nadával, hromžil, kopal do všetkého. Ja som sa len usmieval a nechýbalo veľa, aby nedošlo na pästný súboj,“ zaspomínal si pre Šport24.sk Dušan Galis.

Craig Bellamy má povesť problémového hráča.
Craig Bellamy má povesť problémového hráča.
Zdroj: Getty Images

Našťastie všetko dobre dopadlo, ale o Bellamyho incidentoch sa toho neskôr ešte veľa popísalo. Ešte jeden moment z tohto zápasu sa vryl do pamäti bývalého reprezentačného kouča. „Ten jediný gól nám strelil vtedy iba sedemnásťročný Gareth Bale, parádnou strelou z priameho kopu. Vo sne by ma nenapadlo, akú kariéru má ten chlapec pred sebou.“ Dušan Galis by bol veľmi rád, keby sa Slovákom podarilo Wales zdolať aj dnes, ale takú gólovú nádielku nepredpokladá. „Dôležité budú tri body, nie výška skóre,“ dodal bývalý reprezentačný tréner.

Čo ešte Bellamy vyviedol
O niekoľko mesiacov po zápase so Slovenskom sa Bellamy predviedol, keď sa opitý pobil so spoluhráčom v Liverpoole Johnom - Arniem Riisem. Ten si s ním nechcel zaspievať karaoke, tak Bellamy na neho zaútočil golfovou palicou. Jeho „odpal“ vtedy potrestal tréner Rafael Benitez pokutou 120 000 eur.