TOTO SI MYSLIA SLOVENSKÉ LEGENDY NA ANGAŽOVANIE WEISSA DO REPRE

Slovenským reprezentantom sa nepodarilo postúpiť na Majstrovstvá sveta 2022 v Katare. V skupine H obsadili „Sokoli“ nepostupové tretie miesto za víťazným Chorvátskom a druhým Ruskom. Po skončení kvalifikácie vypršala zmluva trénerovi Štefanovi Tarkovičovi, ktorý v októbri 2020 prebral kormidlo po Pavlovi Hapalovi. 

Do konca roka sa s určitosťou dozvieme mená, z ktorých sa bude rozhodovať na výkonnom výbore SFZ o novom lodivodovi reprezentácie. Podľa našich informácií z prostredia Slovenského futbalového zväzu to bude Štefan Tarkovič a Vladimír Weiss starší. Práve súčasný tréner futbalistov Slovana Bratislava je najhorúcejším kandidátom na reprezentačnú lavičku. Najdôležitejšou podmienkou pri rokovaní údajne je to, aby Weiss dokázal skĺbiť prácu v reprezentácii a na klubovej úrovni.

Bývalý stredopoliar, ktorý reprezentoval Československo a neskôr aj Slovensko zasadol na lavičku výberu spod Tatier v júli 2008. Jeho najväčším úspechom bol historický postup so Slovenskom na majstrovstvá sveta 2010. Slovákom pod Weissovým vedením však nevyšla kvalifikácia o postup na ME 2012, keď v B-skupine obsadili nepostupovú štvrtú priečku. Napokon, s prezidentom SFZ Ján Kováčim podpísali dohodu o ukončení zmluvy k 31.1.2012. Aktuálne je však najhorúcejším kandidátom na post trénera našej reprezentácie a onedlho by mali začať aj prvé rokovania. 

TOTO ODKÁZALI SLOVENSKÉ LEGENDY VEDENIU SFZ