POZRITE SA NA OBROVSKÝ LUXUS, KTORÝ ČAKÁ NAŠICH REPREZENTANTOV V RUSKU

Funkcionári SFZ a trénerský tím pod vedením Štefana Tarkoviča mali sťaženú úlohu vo výbere hotela a vhodnej lokality na rozloženie tréningovej základne. Naša futbalová reprezentácia totiž mala pôvodne odohrať úvodné dva zápasy ME 2020 v írskom Dubline, avšak dejisko duelov sa zmenilo na ruský Petrohrad. Museli konať v časovej tiesni. „Videli sme štyri možnosti na ubytovanie, spravili sme si poradie, keď nám padla jednotka, racionálne sme zvolili ďalšiu alternatívu, tou je hotel Belmond,“ odhalil Tarkovič výber hotela pre web SFZ.

Náš tím bude pre prísne pandemické podmienky v takzvanej „bubline“. Z prekrásneho hotela, ktorý je situovaný v priamom centre Petrohradu bude pre našich hráčov, realizačný tím a ďalších členov výpravy pripravené celé jedno poschodie. Kvôli ochrane pred nakazením sa Covidom-19 budú pre náš výber zabezpečené vyhradené koridory pri presunoch a nutná logistika, aby nedochádzalo ku kontaktu s inými ľuďmi v hoteli.

Lodivod slovenskej futbalovej reprezentácie navyše odhalil, že tréningovou základňou bude akadémia ruského veľkoklubu Zenitu Petrohrad. Pre Sokolov budú k dispozícii dve ihriská, z toho jedno s prírodnou, druhé s umelou trávou. „Z ponúkaných možností to bola naša prvá voľba. Spĺňa naše predstavy aj požiadavky,“ priznal Tarkovič. Ruskí organizátori navyše garantovali nášmu futbalovému zväzu, že presun z hotela do tréningového centra bude trvať približne 25 minúť. „Mali by sme mať doprovod na každý presun mužstva,“ dodal pre web SFZ Štefan Tarkovič.