Kozák mal zmluvu so Slovenským futbalovým zväzom (SFZ) ako tréner reprezentačného A mužstva do konca kvalifikačného cyklu na Majstrovstvá Európy v roku 2020. Skončiť sa rozhodol rok a pol pred vypršaním kontraktu. Šokujúca správa zamávala Slovenskom a ani v kabíne slovenských sokolov to nepridalo na pohode. „Atmosféra v družstve nie je optimálna. To si musíme priznať. Nezvládli sme dva zápasy, ktoré sme predpokladali, že môžeme zvládnuť,“ okomentoval náladu v tíme krátko pred odletom Kozákov asistent Tarkovič.

Deň po prehre s Českom prišiel šok: Ján Kozák ako tréner slovenskej reprezentácie skončil!

Práve Tarkovič, ktorý spolupracoval s Kozákom od začiatku viac ako päť rokov, sa musí zhostiť jeho úlohy. „Vnímam to ako fakt. Tak ako ste sa dozvedeli v oficiálnom stanovisku Slovenského futbalového zväzu, Jano Kozák oznámil, že pri reprezentácii skončil. Ja som bol poverený viesť zápas so Švédskom. Je to pre mňa nová situácia. Urobím pre to maximum,“ potvrdila správy aj Kozákova pravá ruka Tarkovič.

Česi majú po víťazstve nad Slovenskom problém. Obranca opustil tím: Môžu za to žalúdočné problémy

Tarkovič už predstúpil pred hráčov a požiadal ich, aby túto situáciu akceptovali. „Ako je česť pre hráča obliekať si národný dres, tak pre mňa je česť viesť takýto tím,“ pripomenul Tarkovič. Jeho by mohol „postihnúť“ podobný osud ako Michala Hippa, ktorý po konci Vladimíra Weissa prevzal so Stanislavom Grigom reprezentáciu ako hlavný tréner. „Nebudem riešiť, čo sa udeje. Mojou prácou je pripraviť mužstvo na Švédsko a urobím všetko, čo je v mojich silách. Čo bude potom, tak na to bude dosť času po zápase."

Slováci z posledných piatich zápasoch prehrali aj štyrikrát a na toto neboli slovenskí fanúšikovia zvyknutí. Aspoň nie pod vedením kontroverzného Košičana. Ani toto však nie je pravdepodobne pravý dôvod, prečo Kozák skončil. Nepotvrdil to ani Tarkovič a odkázal: „Na dôvody sa spýtajte Kozáka!“

Mohlo by vás zaujímať:

FOTO ako z porna. Najsexi rozhodkyňa sveta to už preháňa: Vytasila megaprsia a dole? Pohľad rovno do žalúdka!

OD 18 ROKOV Sex v trojke aj anál. Šokujúce osudy slávnych športovkýň: V tvrdom porne skončila olympijská šampiónka aj Češka

FOTO ako dôkaz! Hokejista Tatar už na missku Slaninkovú zabudol? Do Kanady si nasťahoval novú sexicu