POZRITE SI, AKO TO VYZERALO PRED A POČAS ZÁPASU SLOVENSKA SO ŠKÓTSKOM NA ŠTADIÓNE

To však vzhľadom na súčasnú situáciu s koronavírusom, ktorý neprestáva terorizovať našu spoločnosť nie je možné. Tribúny 18,500 tisícového štadióna v Trnave teda žiaľ zívali prázdnotou. Takisto vyľudnené bolo veľké námestie pred City Arénou a priľahlé ulice, ktoré by inak obsadili tisícky priaznivcov.

Zo súčasnej situácie rozhodne nie sú nadšení ani predstavitelia slovenského futbalového zväzu. Do kasy SFZ síce pribudne za postup na EURO 2020 vyše 9 miliónov eur, ale na lístkoch tratí zväz obrovské peniaze. Pokiaľ by v zápase so Škótskom na tribúnach bolo aspoň 15-tisíc fanúšikov a lístok by stál v priemere 20 eur, futbalový zväz by zarobil rovných 300-tisíc eur.

Hráči a realizačné tímy si však budú musieť na tieto skutočnosti zvyknúť. Pravdepodobne aj budúcoročný európsky šampionát sa bude hrať bez divákov. „Bez divákov je to veľmi ťažké, ale musíme si na to zvykať. Aj ligy sa hrajú bez nich. Takýto zápas by si však divácku kulisu zaslúžil a neviem si predstaviť, že by sa bez divákov hralo aj EURO. Som však rád, že sme tých našich mohli potešiť výhrou aspoň na diaľku,“ povedal po zápase Peter Pekarík.

Na komornú atmosféru autor gólu Ján Greguš poznamenal, že „na jednej strane to má určite výhodu, lebo sme lepšie počuli pokyny trénera z lavičky. Ale my sme už viac-menej zohratí a vieme, čo máme na ihrisku robiť, takže by som bol radšej, keby bola riadna divácka kulisa. Nepoznám takého futbalistu, ktorý by hral radšej bez fanúšikov. Už v Severnom Írsku sme pocítili, čo dokáže hoci aj malá skupinka našich na tribúne.“

POZRITE SI, AKO TO VYZERALO PRED A POČAS ZÁPASU SLOVENSKA SO ŠKÓTSKOM NA ŠTADIÓNE