POZRITE SA NA PRÍCHOD HAMŠÍKA A ĎALŠÍCH HRÁČOV NA DÔLEŽITÝ REPREZENTAČNÝ ZRAZ

Hamšík dorazil na zraz našej reprezentácie na svojom luxusnom fáre. Sršal dobrou náladou a mal na to dobrý dôvod. K národenému tímu sa vracia dlhých mesiacoch. Na Slovensko však už pricestoval pred niekoľkými dňami, aby sa dostatočne dokázal aklimatizovať vzhľadom na časový posun, ktorý činí až 8 hodín. „V reprezentácii som dlho chýbal. Už je to vyše roka. Veľmi sa na to teším. O to viac, že nás čakajú dôležité a náročné zápasy. Chcem sa sústrediť na prvý, ktorý je najdôležitejší a to je bitka s Írskom o šancu pobiť sa vo finále baráže o postup na európsky šampionát,“ prezradil Marek Hamšík v rozhovore pre denník Šport.

Hamšovi okrem najcennejšieho dresu najviac chýbala rodina, s ktorou sa aj vinou pandémie nevidel dlhé mesiace. „Veď to bolo pol roka, čo som si ich nepostískal. Veľmi, veľmi dlhý čas. Najcennejšie je teraz užiť si chvíle s manželkou a deťmi,“ povedal kapitán Slovenskej futbalovej reprezentácie.

Stredopoliar a veľká hviezda Ta-lienu zároveň odhalil, aké mimoriadné opatrenia zaviedli Číňania pre futbalové kluby v súvislosti s ochorením koronavírusu. „Vytvorili takzvanú bublinu, takže sme dokázali odohrať prvú časť ligy a druhá nás ešte čaká. Bolo to psychicky náročné. Byť zatvorený sedemdesiat dní na jednom mieste v bubline a chodiť iba trénovať a hrať, je dosť náročné,“ dodal Marek Hamšík.