Blížil sa koniec prvého polčasu zápasu EURO 2020 medzi Dánskom s Fínskom. Neďaleko lopty si kamery všimli ležať hviezdu dánskeho tímu Christiana Eriksena. Spoluhráč slovenského futbalistu Milana Škriniara spadol na trávnik bez cudzieho zavinenia. Spoluhráči k nemu pribehli, no 29-ročný Dán nereagoval ani po príchode zdravotnej služby. Na ihrisku sa začal boj o jeho život.

ZO ZÁBEROV BEZVLÁDNEHO ERIKSENA IDÚ ZIMOMRIAVKY

Dvadsaťdeväťročný stredopoliar odpadol, keď naňho lopta smerovala po autovom vhadzovaní. Spoluhráči okamžite privolali lekársku pomoc, neskôr na trávnik zišla aj Eriksenova manželka, ktorú utešovali kapitán Simon Kjaer a brankár Kasper Schmeichel.

Dáni okolo Eriksena vytvorili hradbu, po jeho odvoze zamierili do šatne rovnako ako fínski hráči a rozhodcovia pred nimi. Európska futbalová únia (UEFA) zatiaľ neoznámila, či sa zápas bude dohrávať.

Na základe žiadosti hráčov oboch tímov sa UEFA dohodla na obnovení zápasu medzi Dánskom a Fínskom dnes večer o 20:30 SEČ. Budú sa hrať posledné štyri minúty prvého polčasu, potom bude nasledovať 5-minútová polčasová prestávka, po ktorej bude nasledovať druhý polčas.