POZRITE SA, KTORÍ HRÁČI SI UŽÍVALI DLHO DO NOCI, V GALÉRII TU

Práve to bola zrejme posledná kvapka trpezlivosti, ktorá pretiekla z Kozákovho pohára. To, čo si už aj vrabce čvirikali na strechách, nám potvrdil dobre informovaný zdroj z prostredia slovenskej futbalovej reprezentácie. Podľa neho si sedmička hráčov pri alkohole dlho do noci rozoberala nevydarený zápas s Čechmi.

Na pretras možno prišla aj Kozákova kritika na adresu dvojice Škriniar - Lobotka, ktorému sa nepozdával ich výkon v spomínanom zápase. Dnes už bývalý tréner v nej spomenul milióny, ktoré sa okolo tejto dvojice točia a vytkol im, že to musia dokázať aj na ihrisku. V reprezentačných kuloároch sa povráva aj to, že Kozák žiadal o pomoc prezidenta SFZ Jána Kováčika, aby mu pomohol udržať disciplínu, s ktorou mali niektorí, najmä mladší hráči, v poslednom čase problémy.

POZRITE SA, KTORÍ HRÁČI SI UŽÍVALI DLHO DO NOCI, V GALÉRII TU

„Ja vám k tomu nič nepoviem. Na štvrtok je zvolaná tlačová konferencia, tam sa vyjadrím k môjmu odchodu,“ tajil nám dôvody svojej abdikácie bývalý reprezentačný tréner.

Toho sme včera zastihli v golfovom rezorte neďaleko Košíc v spoločnosti svojich priateľov. Bolo na ňom vidieť, že napätie z posledných dní už z neho opadlo, dokonca oplýval humorom, keď nás vyzval na partičku golfu.

„Využil som krásne počasie a prišiel som sa odreagovať. Večer si pozriem zápas so Švédskom (skončil sa po uzávierke vydania - pozn. red.) a budem našim držať palce. O svojom následníkovi nerozmýšľam, je to vec kompetentných, ale viem si predstaviť, že by vo funkcii mohol plynule pokračovať môj asistent Štefan Tarkovič,“ dodal Ján Kozák.

Prídu o štatút reprezentanta?

Hráči, ktorí porušili pravidlá, môžu prísť o štatút reprezentanta Slovenskej republiky a môžu ich vylúčiť z futbalovej reprezentácie. Futbalisti, ktorí reprezentujú Slovensko, musia dodržiavať ustanovené pravidlá, ako sú napríklad pokyny reprezentačného trénera a členov realizačného tímu či dodržiavať životosprávu, ktorú po zápase s Českom podľa všetkého porušili. O tento štatút v prípade porušenia pravidiel môžu prísť a okrem toho ich aj vylúčia z národného tímu.