Tréner slovenskej futbalovej reprezentácie sa v semifinále baráže proti Írsku a v dvojzápase Ligy národov proti Škótsku a Izraelu musel zaobísť bez viacerých opôr. Milan Škriniar mal pozitívny test na koronavírus, Stanislava Lobotku nepustili z Talianska kvôli karanténe, brankár Martin Dúbravka bol zranený.

Proti Severnému Írsku sa bude musieť Hapal podľa všetkého zaobísť bez Boženíka. Ten sa v zápase proti Izraelu zranil, ihrisko napokon opustil po 71 minútach. Správy z Holandska, kde Boženík pôsobí vo Feyenoorde Rotterdam, neveštia nič dobré.

„Feyenoord sa obáva straty Boženíka. Útočník sa zranil počas medzištátneho zápasu Slovenska s Izraelom a nevyzerá to pre neho dobre,“ informuje portál msn.com. „Zatiaľ nie je úplne jasné, aké zranenie Boženík utrpel, ale momentálne chodí pomocou barlí. V piatok mu urobia röntgenové vyšetrenie, až potom bude situácia jasnejšia,“ píše vi.nl.

Podľa správ holandských médií by mal Boženík chýbať niekoľko týždňov. Ako informoval denník Šport, dôvodom by mala byť únavová zlomenina nohy. Nepomôže tak nielen Feyenoordu, ale ani slovenskej reprezentácii. „Tréner Feyenoordu Dick Advocaat sa bude musieť v najbližších týždňoch zrejme zaobísť bez útočníka Róberta Boženíka, ktorý sa vrátil do Rotterdamu so zranením,“ píše tubantia.nl.

Boženík zasiahol v novej sezóne holandskej Eredivisie do všetkých štyroch zápasov. Trikrát ako striedajúci hráč a jedenkrát nastúpil v základnej zostave.