Chorváti, ktorí sú v Bratislave už od štvrtku môžu byť zdravo sebavedomí aj napriek tomu, že s mužstvom trénera Zlatka Daliča nevycestovala najväčšia hviezda Luka Modrič, ktorý je momentálne zranený. „Môžete vidieť, že situácia v skupine sa skomplikovala, Malta porazila Cyprus.  Najdôležitejšie však je, že sme prví v tabuľke a že sa nebojíme Slovenska. Stred poľa bez Luka? Luka samozrejme chýba, ale je to jednoduchšie, keď máte v strede hráčov ako Kovačič, Vlašič či Pašalič,“ zdôraznil sebavedomo chorvátsky tréner Dalič.

Skúsený lodivod vie o čom hovorí, pretože ofenzívna pätica Perišič, Pasalič, Vlasič, Kramarič a Oršic budí obrovský rešpekt. Podľa renomovaného portálu Transfermarkt.com majú spomínaní hráči dokopy hodnotu 103 miliónov eur. Cenovka celého kádra Chorvátov je až 357, pričom náš stojí „iba“ 128 miliónov.  Slovensko má však svoju najväčšiu silu v obrannej fáze. Najjagavejšou hviezdou tímu je stopér Milan Škrianiar, ktorého cenovka je astronomických 60 miliónov eur.

5 najdrahších Slovákov a Chorvátov

Slovensko

Škriniar 60

Lobotka 10

Rodák 5

Hamšík 3

Kucka 3

Chorvátsko

Kovačič  45

Brozovič 40

Vlasič 30

Kramarič 28

Caleta-Car 25

 

Zahanbiť sa rozhodne nenechá ani znovuzrodený stredopoliar SSC Neapol Stanislav Lobotka, ktorého cena je 10 miliónov. V strede poľa bude mať množstvo starostí ubrániť najväčšie chorvátske hviezdy. Pomáhať mu s tým budú skúsení Juraj Kucka a kapitán Marek Hamšík, ktorých cena je momentálne zhodne 3. milióny eur. Hoci čísla hovoria jasnou rečou v prospech nášho dnešného súpera, až na ihrisku sa skutočne ukáže, kto bude úspešnejší.

Hodnoty kádrov

Chorvátsko – 357 miliónov 

Slovensko – 128 miliónov 

Chorvátska ofenzíva – 103 miliónov

Slovenská defenzíva – 85 miliónov