Slováci vstúpili do septembrového trojzápasu remízou v Slovinsku 1:1. Teraz nastúpia proti zvučnejšiemu balkánskemu súperovi, vicemajstrovi sveta, najväčšiemu favoritovi na postup a lídrovi tabuľky. "Musíme pokračovať v tom, ako sme hrali, pokúsiť sa premeniť šance a hlavne nedostať gól. Defenzíva musí pracovať a musíme ten zápas zvládnuť," burcoval brankár Marek Rodák, ktorému dal tréner Štefan Tarkovič príležitosť v Ľubľane pri neúčasti Martina Dúbravku a Dušana Kuciaka.

Slovensko nemá na Chorvátsko príjemné spomienky z kvalifikácie ME 2020. V roku 2019 mu doma podľahlo jednoznačne 0:4, na pôde protivníka prehralo 1:3. "Doma na nás čaká Chorvátsko, s ktorým sme predchádzajúce kvalifikačné zápasy nezvládli. Každý zápas je však iný, treba podať taký výkon ako proti Slovinsku. Nesmieme sa báť, aj keď pokazíme. O tom je futbal, keď neriskujete, tak si nevytvoríte šancu. Stáť iba vzadu a čakať, že nám padne štandardka, to by bolo naivné," zdôraznil stredopoliar Stanislav Lobotka na oficiálnej webstránke Slovenského futbalového zväzu (SFZ).

Hostia sa v Bratislave nemôžu spoliehať na kapitána a kľúčového stredopoliara Luku Modriča. Pre svalové zranenie im nebol k dispozícii ani v stredu v Rusku (0:0). Dôležitosť regenerácie si v nahustenom programe uvedomujú aj domáci hráči. "Musíme si čo najrýchlejšie oddýchnuť a pripraviť sa na zápas, pretože bude náročný. Potrebujeme si doň zobrať to pozitívne. V predchádzajúcich zápasoch nám to trošku škrípalo v ofenzíve, nevedeli sme sa dostať do šance. V Slovinsku to bolo práve naopak, vytvorili sme si veľa šancí. V zápase si Chorvátskom ich možno nebude až tak veľa, preto ich musíme začať premieňať," povedal útočník Róbert Boženík, ktorý otvoril skóre duelu v Slovinsku. Stretnutie Slovensko - Chorvátsko povedú rozhodcovia z Poľska na čele s hlavným arbitrom Bartoszom Frankowským. V priamom prenose ho odvysiela Jednotka RTVS.

kvalifikácia MS 2022 - H-skupina:

SLOVENSKO - Chorvátsko /sobota 4. septembra, 20.45 h, NFŠ v Bratislave, Jednotka RTVS/ rozhodcovia: Bartosz Frankowski - Marcin Boniek, Jakub Winkler (všetci Poľ.)