Hlásateľ ku koncu zápasu ohlásil, že na nedeľňajší kvalifikačný zápas, ktorý naši futbalisti zvládli bolo predaných vyše 6-tisíc lístkov. Či sa skutočne na Tehelné pole dostavilo toľko ľudí je otázne, pretože tribúny väčšinou zívali prázdnotou. Sedadlá, ktoré však napokon boli obsadené obsadili vo veľkej väčšine fanúšikovia Bosny a Hercegoviny.

Hoci sa nesmeli kvôli trestu predávať lístky do hosťujúceho sektora, tak aj napriek tomu sa Bosniaci dostali na štadión vo veľkom počte. Vstupenky boli dokonca na meno a priezvisko a predávať sa mohli iba z územia Slovenska. To platilo aj pre internetový predaj. „Futbalová federácia Bosny a Hercegoviny dostala od UEFA trest za výtržnosti jej fanúšikov počas zápasu Ligy národov Rumunsko – Bosna a Hercegovina (26.9.2022) s tým, že nebude možné predávať vstupenky pre jej fanúšikov na najbližší vonkajší zápas, ktorým bol práve duel Slovensko – Bosna a Hercegovina (26.3.2023). Z tohto dôvodu bol uzatvorený sektor pre hostí a nastavená bola aj geoblokácia. SFZ všetkým fanúšikom (občanom) Bosny a Hercegoviny odporúčal, aby si vstupenky na tento zápas nekupovali, ani prostredníctvom iných sprostredkovateľov, nakoľko majú trest od UEFA,“ povedal pre Šport24.sk bezpečnostný manažér SFZ Peter France.
 
Ten sa bráni s tým, že náš futbalový zväz nemal ako zamedziť Bosniakom zakúpiť si vstupenky. Rozhodujúcim faktorom boli doklady totožnosti. „SFZ v tomto smere spolupracoval nielen s UEFA, ale aj s federáciou Bosny a Hercegoviny. Vstupenky sa predávali na meno a priezvisko a pri vstupe na štadión sa lístok kontroloval spolu s občianskym preukazom alebo pasom. SFZ však nemá možnosť zakázať občanom iných štátov, aby si zakúpili lístky na zápasy našej reprezentácie, pretože by to mohlo byť označené ako diskriminácia. Na štadióne sa tak nachádzali síce fanúšikovia hostí, ale boli to občania Rakúska, Nemecka, Česka či Švajčiarska,“ pokračovalvo vysvetľovaní France.
 
Bezpečnostný manažér SFZ tiež priznal, že prakticky nebola možnosť, ako im zamedziť vstup na štadión. Na ňom sa napokon objavili aj fanúšikovia s bosnianskym občianstvom. „Výnimkou bolo 250 vstupeniek na hlavnej tribúne A, ktoré pre futbalovú federáciu Bosny a Hercegoviny schválila UEFA. Boli to vstupenky VIP a complimentary prvá kategória. SFZ počas zápasu nezaznamenal žiadne vážne incidenty a tie menšie sa vyriešili individuálne a nekonfliktnou cestou,“ dodal.