Pozrite si známky a hodnotenie Borbélyho v GALÉRII

Marek Rodák

Známka od Borbélyho: 2

Borbélyho hodnotenie: Nemal dostatok priestoru, aby sa mohol brankársky prejaviť. Nespravil žiadnu chybu, čo je dôležité a v niektorých prípadoch ukázal pod tlakom dobré odkopy. S jeho výkonom možno vyjadriť spokojnosť.

Peter Pekarík

Známka od Borbélyho: 3

Borbélyho hodnotenie: Nepriniesol do hry nič, čo by ho predurčilo, aby sa odpútal od priemerného výkonu. Navyše stále trpím, keď ide do útočnej zóny, že ho ide blokovať súperov hráč a Pekarík zbytočne stráca loptu. Pokiaľ by mal byť jeho výkon hodnotený nadpriemerne, musí sa výraznejšie prejaviť v momente, keď máme my loptu.

Ľubomír Šatka

Známka od Borbélyho: 3

Borbélyho hodnotenie: Napriek tomu, že pôsobí tak, že sa dopĺňa so Škriniarom, očakával by som od neho vyššiu kvalitu, najmä pri otváraní hry, pri odkopoch pod tlakom, odohraté už má dosť. Nemali by byť jeho odkopy také živelné, z toho sme vlastne dostali gól od Slovincov, keď jeho odkop bol veľmi nevýrazný. Hrá solídne, pokiaľ je v typickej situácii pri bránení. V okamihu, ako máme loptu a má sekundovať Škriniarovi, predčasne sa zbavuje lopty, akoby mu chýbalo viac herného sebavedomia.

Na snímke zľava slovenský hráč Milan Škriniar a hráč Slovinska Benjamin Šeško v zápase H-skupiny kvalifikácie MS 2022 vo futbale Slovinsko - Slovensko.
Na snímke zľava slovenský hráč Milan Škriniar a hráč Slovinska Benjamin Šeško v zápase H-skupiny kvalifikácie MS 2022 vo futbale Slovinsko - Slovensko.
Zdroj: TASR/AP

Milan Škriniar

Známka od Borbélyho: 1-

Borbélyho hodnotenie: Štandardne nadštandardný výkon, o ktorý sa mužstvo môže oprieť. Ešte lepšie hodnotenie by dostal, keby premenil svoju hlavičku, hoci dobrý znak je, že sa dostal do takej gólovej situácie.

Jakub Holúbek

Známka od Borbélyho: 2-

Borbélyho hodnotenie: Mám pocit, že išiel výkonnostne hore oproti predchádzajúcemu obdobiu. Mal sťaženú úlohu, že občas musel rátať s absenciou Weissa v defenzíve, čo bolo cítiť pri obdržanom góle. Weiss mal atakovať hráča pred šestnástkou a Holúbek mal pokryť strieľajúceho hráča.

Marek Hamšík

Známka od Borbélyho: 2

Borbélyho hodnotenie: Ponúkal počas celého zápasu jeho očakávané ofenzívne vstupy – od dlhých kreatívnych prihrávok s prenesením hry po vtipnú jednoduchú medzihru s Kuckom, Lobotkom či Weissom. V tejto štvorici cítiť dobrú synergiu, navzájom sa vo výkone podporujú a sú užitoční pre mužstvo. U Hamšíka je vždy garantovaný herný príspevok v tímovej ofenzíve, je zodpovedný aj pozične. Pri niektorých hráčoch musel zvýšiť hlas, čo bolo oprávnené a nutné.

Stanislav Lobotka

Známka od Borbélyho: 2

Borbélyho hodnotenie: Na začiatku zápasu mu chýbala istota na lopte, suverenita v práci pod tlakom, najmä v jeho primárnom priestore. V okamihu, keď sa mu podarilo spraviť excelentný výjazd cez celé ihrisko okolo 28. minúty, malo to na neho veľmi dobrý dopingový účinok. Jeho výkon išiel odvtedy rapídne hore a od toho okamihu bol výrazne na ceste k sebe samému a bol z neho taký Lobotka, akého chceme mať v tíme a akého očakávame na tejto pozícii. Bol veľmi užitočným hráčom a priblížil sa k typickému Stankovi Lobotkovi.

Na snímke vľavo hráč Slovenska Stanislav Lobotka, vpravo hráč Slovinska Sandi Lovrič v zápase H-skupiny kvalifikácie ME 2022 vo futbale Slovinsko - Slovensko.
Na snímke vľavo hráč Slovenska Stanislav Lobotka, vpravo hráč Slovinska Sandi Lovrič v zápase H-skupiny kvalifikácie ME 2022 vo futbale Slovinsko - Slovensko.
Zdroj: TASR/AP

Juraj Kucka

Známka od Borbélyho: 2-

Borbélyho hodnotenie: Mal v zápase silné okamihy, poctivo pracoval. Bude dobré, keď bude hrať v anglickej Premier League a bude to užitočné aj pre reprezentáciu, pretože Kucka vďaka tomu prinesie do hry nový silovo-dynamický element do hry mužstva, ktorý mu je vlastný a typický pre neho. Juraj ho obohatil jednou exkluzívnou hĺbkovou prihrávkou, na ktorú musí každý hrotový útočník reagovať gólovým zakončením.

Ivan Schranz

Známka od Borbélyho: 3

Borbélyho hodnotenie: Bolo vidieť, že výrazne rešpektuje taktické úlohy, ktoré dostal, snažil sa ich dodržiavať. Niekoľkokrát sa mu dobre podarilo vbehnúť do jeho typickej streleckej pozície. Horšie je, že nedokázal skórovať, najmä jeho tyčka mala viac-menej negatívnu symboliku, lebo spustila negatívny časový úsek hry, kde sme stratili niť zápasu. Pohybovo však oživil pravú stranu a veľmi dobre sa dokázal napojiť na hrotového útočníka, čo je mu vlastné.

Vladimír Weiss

Známka od Borbélyho: 2

Borbélyho hodnotenie: Pre mňa je veľmi dôležitý článok, najmä v čase, keď máme loptu. Vie výrazne ovplyvniť futbalovosť herného prejavu mužstva, jeho riešenia a herné vstupy do zápasu sú veľmi užitočné. Vždy, keď niečo vymyslí, má to futbalovú myšlienku. Problém pre neho je, keď stratíme loptu a musí ísť na vlastnú polovicu brániť. S tým však má problém, odkedy ho poznám. Je to vec, ktorú treba riešiť kompenzačne, teda dať za neho defenzívne silného hráča.

Róbert Boženík

Známka od Borbélyho: 3-

Borbélyho hodnotenie: Bol som na neho veľmi zvedavý a jeho nominácia ma trochu prekvapila. Ukázalo sa vďaka gólu, že jeho nominácia na túto pozíciu bola oprávnená. Pôsobil však veľmi ťažkopádne, nevyhrato, ponúkal zlé riešenia a mal obrovské problémy, až na jednu situáciu pri gólovej hlavičke, ktorá bola excelentná. To bol však asi jediný pozitívny futbalový vstup z jeho strany. Je pred ním obrovské penzum práce, musí zlepšiť veľa vecí, túto pozíciu by sme potrebovali obsadiť presne týmto typom hráča, ale v dobrej forme, nie v takejto nerozohratej podobe, keď sa hráč celozápasovým výkonom pýta na striedanie. Chvalabohu, že tréner odolal tomuto lákaniu, nechal ho tam a Boženík skóroval. Jeho herné signály na ihrisku boli negatívne.

Na snímke zľava slovenský hráč Juraj Kucka a slovinský hráč  Miha Zajc v zápase H-skupiny kvalifikácie MS 2022 vo futbale Slovinsko - Slovensko.
Na snímke zľava slovenský hráč Juraj Kucka a slovinský hráč Miha Zajc v zápase H-skupiny kvalifikácie MS 2022 vo futbale Slovinsko - Slovensko.
Zdroj: TASR/AP

Róbert Mak

Známka od Borbélyho: 3

Borbélyho hodnotenie: Cítiť, že v klube nehráva stabilne. Mak je typ hráča, ktorý musí cítiť tep zápasu. Keď ho nebude cítiť, stratí sa v zápase, potom je nevýrazný, ako to ukázal pri gólovej pozícii, do ktorej sa dostal po peknej narážačke. Vyplýva to z dlhodobého sedenia na lavičke vo Ferencvárosi.

David Strelec

Známka od Borbélyho: 3

Borbélyho hodnotenie: Každý o ňom hovorí, že je veľký talent. Dúfam, že sa mu podarí presvedčiť aj niektorých z nás, že to tak je, pretože v čase, keď prišiel na ihrisko, mužstvo v zápase jasne dominovalo. Jeho ofenzívne vstupy neboli dostatočne efektívne, prepúšťal loptu, ktorú nemusel a mal zakončiť. Ako žolík sa musí viac dostať do hry a nestratiť sa hľadaním si miesta.

Martin Koscelník

Známka od Borbélyho: 3

Borbélyho hodnotenie: Zastal si svoje miesto, rovnocenným spôsobom nahradil Schranza v priestore. Dobre zabojoval, je to tiež typ hráča, pre ktorého je nasadenie v zápase veľmi dôležitý prvok.

Štefan Tarkovič

Známka od Borbélyho: 2-

Borbélyho hodnotenie: Dobre zvolil zostavu, trochu ma prekvapil s Boženíkom, ale ten potvrdil oprávnenosť nominácie gólom. Tarkovičovi dávam 2- najmä kvôli tomu, že mám pocit, že sme tento zápas mali vyhrať, hoci treba jedným dychom dodať, že zápas vyhrávajú najmä hráči na ihrisku a nie tréner na lavičke. Tarkovič urobil zmeny, striedanie Schranza bolo správne, lebo pri ňom už rozhodca vyťahoval červenú kartu zo zadnú vačku.

Na snímke uprostred slovenský útočník Róbert Boženík oslavuje so spoluhráčmi gól v zápase H-skupiny kvalifikácie MS 2022 vo futbale Slovinsko - Slovensko.
Na snímke uprostred slovenský útočník Róbert Boženík oslavuje so spoluhráčmi gól v zápase H-skupiny kvalifikácie MS 2022 vo futbale Slovinsko - Slovensko.
Zdroj: TASR/AP

Tímový výkon

Známka od Borbélyho: 2-

Borbélyho hodnotenie: Hrali sme vonku, so Slovincami nemáme dobrú bilanciu u nich. Mali sme však kvalitatívne na to, aby sme vyhrali. V tomto zápase sme stratili dva body. Zápas sa začal ako taktická rošáda, výkon oboch tímov v prvom polčase bol zviazaný taktikou a bol herne nudný. Chvíľkový zlom nastal po Schranzovej tyčke, ktorá zobudila Slovincov a nás, naopak, uspala. Posledných dvadsať minút zápasu sme začali ľutovať, že sme tento zápas nevyhrali, jasne sme dominovali a kontrolovali hru. Mali sme na to, aby sme získali tri body, takže je to škoda. Vychádzam z toho, čo povedal Marek Hamšík, že ak chceme ísť na majstrovstvá sveta, musíme vyhrať. Dúfam, že toto jeho vyjadrenie nebude mať apokalyptické dôsledky vzhľadom na cieľ, ktorý máme, teda dostať sa na svetový šampionát. Dva body, ktoré sme stratili so Slovincami, nám v konečnom zúčtovaní budú veľmi chýbať.

Najlepší hráč Slovenska

Borbélyho hodnotenie: Nevymenujem jedno meno, ale skupinu hráčov, ktorí dávali hre a hernému prejavu futbalový trend a fazónu. Určite by som povedal Škriniara, Lobotku a Hamšíka. Ťažko uprednostniť jedného z nich.

Najslabší hráč Slovenska

Borbélyho hodnotenie: Nerád by som hovoril o najslabšom hráčovi, radšej by som hovoril o hráčovi, ktorý musí najviac pridať, a to je Boženík. Musí najviac pridať, aby sa dostal na úroveň, ktorá zodpovedá jeho kvalitám. To všetko je kvôli tomu, že prestúpil do zlého klubu, dlho tam oxidoval a výkonnostne sa nevyvíjal. Ešte som nevidel 20-ročného futbalistu, ktorý by futbalovo vyrástol na striedačke.