Pozrite si Borbélyho známky a hodnotenie v GALÉRII

Marek Rodák 2-

V prvom polčase nemal veľa možností sa prejaviť, v druhom to bolo ďaleko frekventovanejšie. Bol trochu neistý v boxovaní v malom vápne, musí zlepšiť hru nohou pod tlakom. Za góly nemohol.

Peter Pekarík 3-

Od takého skúseného hráča by som čakal viac výraznosti v odoberaní lopty. Priveľa centrov išlo do nášho pokutového územia z jeho priestoru, veľa súbojov prehral. K tomu treba pridať, že nešťastným spôsobom prihrával na gól súpera, keď pri rohu suploval súperovho útočníka.

Ľubomír Šatka 2-

Pod vplyvom diania v druhom polčase sa dostal viac do hry ako v zápase s Ruskom. Dobre sekundoval Škriniarovi, pri vysokých loptách bol taktiež výraznejší ako v predošlom zápase.

Milan Škriniar 1-

Pri jeho hre cítiť, že je defenzívna osobnosť. Aj pod tlakom dokáže podať vyvážený výkon a pri tom usmerňovať obranu. Keď proti Chorvátom chýbal v strede, kopili sa organizačné lapsusy.

Dávid Hancko 1-

Priniesol nám trendové poňatie hry ľavého beka, čo naše mužstvo veľmi potrebuje. Pokiaľ bude pokračovať v tomto hernom smerovaní, rysuje sa nám na tejto pozícii kvalitná medzinárodná úroveň hry. Nebojí sa hrať krátke aj dlhé prihrávky, veľmi dobre sa zapája do ofenzívy, presúva sa, vie sa prekvapivým spôsobom objaviť z druhej línie. Keď vyčistí svoj výkon od drobných chybičiek ako nepresné prihrávky či otvorený priestor, jeho poňatie je progresívne a dlhodobo nám môže vyriešiť pozíciu ľavého obrancu.

Peter Pekarík v súboji s Lukom Modričom.
Peter Pekarík v súboji s Lukom Modričom.
Zdroj: getty images

Patrik Hrošovský 3

Je to poctivý nosič klavíra v našom tíme, taký hráč musí byť v každom mužstve. Nesmieme očakávať futbalovo magické veci od neho, ale striktné a takticky disciplinované veci, ktoré aj v tomto zápase ponúkol.

Juraj Kucka 2

Najmä druhý polčas to bol ten Kucka, ktorý sa mi páčil, keď bol mladší. Jazdil tak, ako je to predpísané v Premier League. Ak sa bude pravidelne približovať k výkonu z druhého polčasu a vypustí faul na zlom mieste, ako to predviedol aj proti Chorvátom, z čoho sme dostali gól, jeho výkony budú ešte lepšie.

Marek Hamšík 2

Ponúkol svoj tradičný nadštandard, na ktorý sme zvyknutí v priestore, ktorý je pre neho optimálny. Pokúšal sa dostať do hry ofenzívnych spoluhráčov, škoda, že sa zranil. Našťastie sa po jeho odchode konštrukcia hry nerozpadla, čo je dôležité.

Lukáš Haraslín 2-

Bolo na prospech veci, že v situácii, v ktorej sa vyskytol, bol ofenzívnym žralokom. Z veľmi ťažkej pozície sa mu podarilo skórovať. Očakával by som ešte lepšie otváranie sa do medzihry, aby bol jednou z alternatív pre brániacich hráčov. Mal som pocit, že si rozumejú s Hanckom, s ktorým hráva v Sparte. Môže to byť do budúcnosti pre neho výhoda.

Ivan Schranz 1-

V tomto zápase mimoriadne cenný hráč pre svoju pohyblivosť a preto, že je ochotný poctivo pracovať pre mužstvo aj do defenzívy. To je dnes nevyhnutné. Schranz predvádza penzum bežeckej práce, čo veľmi potrebujeme. Typologicky veľmi dobre zapadne, jeho výkon sa mi mimoriadne páčil. Bol vo všetkých zaujímavých akciách práve vďaka ochote ponúknuť kvalitný bežecký výkon.

Ladislav Almási 2

Bolo to pre mňa príjemné prekvapenie. Bol solídny v súbojoch, bol zapojený vo všetkých efektívnych ofenzívnych sekvenciách mužstva a bol užitočný pre mužstvo v tom, čo nám chýbalo v predchádzajúcich obdobiách: dokázal vytvoriť herný čas na dostúpenie ďalších hráčov. V minulosti to efektívne zvládal Adam Nemec. Pokiaľ Almási bude pokračovať v týchto výkonoch, bude to pre nás solídna alternatíva.

Lukáš Haraslín proti Chorvátsku.
Lukáš Haraslín proti Chorvátsku.
Zdroj: getty images

Matúš Bero 3

Trošku mi u neho vadia lacné straty lôpt v chybných prihrávkach. To sú veci, na ktoré si treba dať pozor, lebo znehodnocujú výkon. Perspektívne sa môže dostať do svojho štandardu. Pokiaľ bude stabilne hrávať holandskú ligu, mal by byť prínosom aj pre reprezentáciu.

Martin Koscelník 3

Vedel dobre zapadnúť do pravého bloku, niekedy by sa mohol ešte výraznejšie prejaviť, ale je dobré, že sa dokáže fyzicky vložiť do zápasu na sto percent.

Štefan Tarkovič 1-

Pripravil veľmi rozumný koncept, ktorý doplnil veľmi dobrým typologickým zložením hráčov. Veľmi dobre vystihol aj minimalistické striedanie, najmä prvých dvadsať minút druhého polčasu sme hrali excelentne a nebol dôvod vstupovať do zápasu zmenami, ktoré by skôr narušili dobre rozohranú partiu.

Tímový výkon 2

V tomto zápase sa potvrdilo, že mužstvo je na výkonnostnom vzostupe. Aj keby sme tento zápas prehrali, dal by som tímu dvojku. Bolo tam niekoľko mimoriadne pozitívnych vecí, jednou z nich bolo dobré uplatňovanie pressingových aktivít, ktoré sme uplatňovali najmä prvých dvadsať minút druhého polčasu, až by som povedal, že to bolo nezvyklé. Boli sme vtedy absolútne proaktívni a aj také silné mužstvo ako Chorvátsko s tým malo obrovský problém. Posledných desať minút beriem tak, že sme si trochu sadli na výsledok. Úlohu zohrala aj mentálna zložka zápasu, že domáci chceli veľmi vyhrať, lebo potrebovali tri body a tlačili, my sme to išli ubrániť. Výkonom v Chorvátsku mužstvo ukázalo, že výkonnostné smerovanie má také kontúry, ktoré by mali byť akceptovateľné aj pre širšiu odbornú aj fanúšikovskú obec.