Pozrite si Borbélyho známky po zápase s Cyprom v GALÉRII

Marek Rodák 2

V zápase nemal veľkú možnosť prezentovať svoje brankárske umenie, naša obrana udržala súpera pod kontrolou, až na pár striel, ktoré išli väčšinou mimo bránu.

Martin Koscelník 1-

Ponúkol veľmi realistickú alternatívu na tomto poste, ktorú by však mal potvrdiť aj v zápasoch so silnejšími súpermi. Ukázal výborný akčný rádius a schopnosť zapojiť sa celoplošne do hry z pozície krajného obrancu, stredopoliara, krídelníka a dokonca akejsi spojky, odkiaľ strelil gól. Naznačil niektoré veci aj v predchádzajúcich zápasoch, tie teraz potvrdil, lebo dostal priestor na poste, ktorý mu je vlastný.

Ľubomír Šatka 2

Spoľahlivo sekundoval Škriniarovi, začínajú sa prejavovať stabilné pozitívne elementy v ich hre. Hráva pravidelne a sám svojou hrou prispel k efektívnemu vykrytiu svojho priestoru. Je dôležité, aby sa tento post v reprezentácii stabilizoval.

Milan Škriniar 1-

Je nespochybniteľný líder našej obrannej formácie. Prispel k eliminácii akéhokoľvek ofenzívneho náznaku súpera. Okolo neho by sa malo točiť skladanie obrannej formácie aj v budúcnosti.

Dávid Hancko 1-

V podstate ani nemusel hrať krajného obrancu, s tým sa veľmi dobre vysporiadal. Efektívne podporoval ofenzívnu činnosť mužstva, ukázal, čo je jeho prednosť, teda dobrú kopaciu techniku. Z ľavej strane ponúkal dobré efektívne centre, často strieľané po zemi do pokutového územia, čo ukázal aj pri prvom góle. Vie sa zapojiť do hry aj v krídelnom priestore.

Stanislav Lobotka 2

Som rád, že pokračoval v stabilizácii svojich reprezentačných výkonov z predchádzajúcich zápasov, je to dôležitý článok mužstva. Prepája obrannú formáciu so stredovou, zo šestkovej pozície sa efektívne podieľa na výstavbe hry a realizácii rozhodujúcich sekvencií v ofenzíve v spolupráci s Hamšíkom.

Marek Hamšík 2

Striedal dobré momenty so slabšími, ale pre mužstvo je stále potrebný pri konštrukcii hry, pri štandardkách. V reprezentácii ešte nepovedal posledné slovo.

Ondrej Duda 3

Hral síce na svojej pozícii, ale vie hrať aj lepšie. Mal by eliminovať lacné straty lôpt a viac uplatniť svoj prehľad v hre. Vzhľadom na svoju technickú vybavenosť až príliš často zbytočne strácal lopty.

Ivan Schranz 2-

Gól, ktorý dal, je presne typickou ukážkou jeho prednosti a toho, prečo podľa mňa nesmie hrať na hrote útoku, ale musí dostupovať do hrotovej pozície z krajného vertikálneho priestoru. Má veľmi dobrý cit pre nábeh, solídne zakončuje v ťažkej pozícii.

Vladimír Weiss 3

Svojím výkonom stále našuškáva, že môže byť stále zaujímavý hráč pre našu ofenzívu. Cítim však u neho, že vzhľadom na peripetie so zraneniami a dlhodobé hranie v menej kvalitnej súťaži ešte nie je dostatočne pripravený, aby za sedem dní odohral tri náročné medzinárodné zápasy. Zákonite sa to prejaví aj na jeho vstupoch na ihrisku. Je síce aktívny, ale určite od seba čaká viac a aj my od neho čakáme viac, ako ponúkol v tomto zápase. Záťaž za posledných sedem dní bola taká, že si zranil sval, organizmus povedal nie. To platí aj pre Lobotku, ktorý mal presne ten istý syndróm a nezavinene prišiel k zraneniu. Sú to hráči, ktorí mali dlhší herný výpadok a idú nad svoj aktuálny fyziologický štandard, na čo organizmus reagoval práve takto.

Róbert Boženík 4

Je to veľmi pracovitý futbalista, ktorý však momentálne trpí tým, že je nevyhratý. Nevyhratosť blokuje jeho výkon, v kritických okamihoch sa prejavujú absentujúce minúty v zápasoch. Na tento post je pre budúcnosť jeden z možných hráčov, ale nie v momentálnej forme a hernej pripravenosti.

Stanislav Lobotka a Ondrej Duda v súboji o loptu.
Stanislav Lobotka a Ondrej Duda v súboji o loptu.
Zdroj: Tibor Somogyi

Patrik Hrošovský 3

Neovplyvňoval hru tak výrazne ako jeho predchodca Stano Lobotka. Je však dôležité mať aj takého hráča, ktorý vie prísť a priniesť určitú spoľahlivosť. Snažil sa kryť chrbát Hamšíkovi, aby sa on mohol venovať kreatívnej ofenzívnej činnosti.

Erik Jirka 3

Vidieť, že je to dynamický typ futbalistu. Aj takýto typ hráča je dobré mať v mužstve, ale cítiť, že so zvyškom nie je dostatočne zohratý. Pre trénera je veľmi ťažké kompenzovať nezohratosť medzi hráčmi, lebo na to nie je časový priestor. Je na hráčovi, ako je herne empatický.

Štefan Tarkovič 2

Zvolil optimálnu zostavu vzhľadom na to, aké hráčske možnosti mu ponúkol káder. Hoci Boženíkovi som dal zlé hodnotenie, priznávam, že ja by som ho asi tiež postavil do základu, lebo tréner nemá na tejto pozícii na výber. Musíme pochopiť reálnu situáciu v slovenskom futbale, že na tomto poste máme 2-3 hráčov, ktorí prichádzajú do úvahy, k dispozícii bol len Boženík. Hoci mu zápasy nevychádzajú podľa predstáv, z pohľadu Tarkoviča je dobré, že mu dáva priestor. V zostave zvolil veľmi dobré riešenie na postoch krajných obrancov pre tento zápas, vhodne posunul Schranza na jeho pozíciu.

Tímový výkon 2-

Tím od začiatku kontroloval zápas, kontrola vychádzala najmä z obranných pozícií, preto som dal najmä hráčom v obrane také dobré známky. Napriek tomu, že pomerne dlho bolo 0:0, nemuseli sme byť nervózni, lebo súper sa do ničoho nedostal, okrem sporadických striel, ktoré Rodáka ani neohrozovali. Dôležité je spomenúť terén, ktorý nezodpovedal medzinárodným kritériám a bola to nevýhoda pre naše mužstvo, ktoré futbalovo dominovalo a chcelo hrať kombinačne, ale trávnik všetko spomaľoval, sťažoval a bol výhodou pre brániaci tím. Nakoniec sme zápas, ktorý bolo treba zvládnuť, zvládli.