Pozrite si Borbélyho známky pre Slovákov v GALÉRII

Marek Rodák 4

Bol prakticky bez práce, po nesúčinnosti a komunikačnom lapsuse so Škriniarom vstúpil do výsledku.

Peter Pekarík 3-

Bol aktívny v prvom polčase, jeho najväčšia rezerva je stále v adresnosti centrov, sú dosť anonymné. Má podiel aj na inkasovanom góle kvôli zlému pozičnému postaveniu. Taký skúsený hráč musí podržať šírku bránenia, nemôže sa lepiť ku stopérom a otvoriť celý krídelný priestor. Jeho pozičná neistota bola pre mňa prekvapujúca.

Ľubomír Šatka 4

Nevýrazný a ťažko hodnotiteľný, pri takej prevahe, akú sme mali, nebolo vidieť žiadnu jeho aktivitu smerom dopredu. Chápem, že niekto to aj pri takomto útočení musí istiť, pri otváraní hry by som od neho očakával ďaleko väčšiu aktivitu.

Milan Škriniar 3

Poznačil ho komunikačný lapsus pri inkasovanom góle. V zásade odviedol svoje, bohužiaľ, bol jediným strelcom v zápase, v ktorom sme boli futbalovejším a lepším mužstvom, súper nám nedal gól a napriek tomu sme prehrali.

Dávid Hancko 3

Pohybovo naznačil zaujímavé veci smerom do ofenzívy, aj pri štandardných situáciách. Samozrejme, známky musia odrážať, že sme hrali so slabým súperom, s ktorým sme prehrali.

Marek Rodák a Milan Škriniar.
Marek Rodák a Milan Škriniar.
Zdroj: getty images

Juraj Kucka 3-

Ukázal svoju tvár – Dr. Jekyll a Mr. Hyde. Okrem dobrých momentov a pokusov o streľbu, ukázal, že vie urobiť hlúpu chybu, tak ako pri inkasovanom góle, keď začal akciu súpera. V ľahkej pozícii urobil nevynútenú chybu, stratil loptu a súper išiel do kontry do otvorenej obrany,

Marek Hamšík 2-

Dovolím si tvrdiť, že jediný svetlý bod tohto zápasu z našej strany. Mal aj nejaké prihrávky, ktoré mu nevyšli. Trochu bol obetovaný pre mužstvo, tréner nemal inú možnosť ako posunúť ho o zónu nižšie. Napriek tomu stále bol najefektívnejším hráčom, čo sa týka konštrukcie hry. Snažil sa zapájať aj do ofenzívy, ukázalo sa však, ako veľmi nám chýbal Lobotka. Keby hral, Hamšík by mohol hrať o zónu vyššie, kde je ďaleko účinnejší a užitočnejší pre mužstvo.

Ondrej Duda 3-

Keď hráme s futbalovo slabším súperom ako v tomto prípade, má príliš veľa prihrávok do istoty, dozadu, do šírky. Chýba mi u neho prienikovosť. Urobil jednu ukážku prienikovosti a okamžite z toho bola veľmi dobrá situácia. Nepriblížil sa výkonom k tomu, ako hral v domácom zápase proti Rusom, kde hral neporovnateľne lepšie.

Ivan Schranz 4

Odviedol penzum práce hral poctivo, efektívnosť v koncovke je pre jeho pozíciu podstatná a v nej zlyhal dvakrát.

Lukáš Haraslín 4

Málo viditeľný v hre, spočítal by som na jednej ruke, do koľkých akcií sa dostal. Perfektne obišiel súpera, ale stal sa obeťou vlastnej pažravosti. Mal prihrávať na opačnú stranu do čistej pozície, namiesto toho zakončil nevýrazným spôsobom.

Róbert Boženík 4-

V tomto zápase by asi zniesol aj päťku. Neprejavil žiadny strelecký inštinkt, nevyhral takmer žiadny súboj, neuhral žiadnu loptu a nedokázal si vyhliadnuť miesto, kde spadne lopta, aby ju vedel zakončiť. Stratil inštinkt hrotového útočníka. Musíme s ním byť veľmi trpezliví a nechať mu čas na to, aby dobehol zameškanú zápasovú prax.

Marek Hamšík.
Marek Hamšík.
Zdroj: getty images

Dávid Strelec 4-

Neuhral skoro žiadnu loptu, prakticky nič nepriniesol. Mužstvo nič nezískalo tým, že prišiel na ihrisko.

Albert Rusnák 4-

Okrem utekania do priestoru, kde nie je herný odpor, pýtania si lopty a vytvorenia platonickej medzihry nepredviedol to, čo očakávame od tejto pozície. Keď sa dostal k situáciám, do ktorých sa dostať mal, buď ich pokazil, alebo ich riešil alibisticky.

Patrik Hrošovský 3

Uhral si poctivo svoju robotu, na čo sme u neho zvyknutí. Nič veľké síce do hry neprinesie, ale jeho výkon je spoľahlivý a poctivý.

Štefan Tarkovič 3-

Varil polievku z toho, čo mal k dispozícii. Vypadli mu hráči, ktorí by boli pre tento zápas užitoční, ako Weiss, Lobotka či Mak. Tarkovič to musel riešiť stiahnutím Hamšíka zo svojej efektívnej zóny., ktorý bol vystavený slabšej hernej pohode viacerých hráčov, ktorí neprekročili svoj tieň. Tarkovičov taktický zámer bol dobrý, mali sme hernú prevahu, výsledok však bol katastrofálny, keďže sme prehrali s futbalovo slabším súperom, ktorý ani neskóroval a aj tak vyhral. Tréner možno mohol urobiť zmeny už cez polčas, najmä hrotová situácia si žiadala zmenu. Myslím, že striedania ako také boli z pohľadu trénera v poriadku, otázka je, čo hráči následne priniesli.

Tímový výkon 4

Prehrali sme s futbalovo slabším súperom, 70 minút sme sterilným spôsobom držali loptu. Opäť sa ukázalo, že faktor držania lopty je absolútne zbytočné kritérium a o ničom nevypovedá. Hrali sme divácky iritujúci futbal, lebo sme boli futbalovejší a prehrali sme a prezentovali sme platonickú dominanciu. Mali sme dominanciu, ale bez efektu.