Zinedine Zidane začiatkom júla vyhlásil, že odchod Balea bude správnym riešením ako pre hráča, tak pre klub, ale odrazu veci nabrali iný spád. Prestup do Číny Walesanovi nevyšiel a zostal v kádri "bieleho baletu", ktorý prestup do najľudnatejšej krajiny sveta zrušil. "Zidane sa správa hanebne. Nepreukazuje žiadnu úctu hráčovi, ktorý pre Real Madrid toľko urobil," vyhlásil pred niekoľkými týždňami Balov agent Jonathan Barnett. Pre pripomenutie, Gareth Bale patrí medzi hráčov, ktorí boli v kádri, keď Real Madrid ovládol Ligu Majstrov štyrikrát, z toho trikrát v rade.

Ľavonohý krídelník vynechal pred sezónou Audi Cup v Mníchove, keď ho Zidane vynechal z nominácie, no po nedotiahnutom prestupe do Číny sa situácia zmenila. V prvom kole španielskej La Ligy sa objavil v základne jedenástke, podal výborný výkon a stal sa súčasťou základnej zostavy. V sobotňajšom zápase proti Granade (4:2) sa mu dostalo uznania v podobe"standing ovation", keď v 83. minúte schádzal z ihriska. 

Štyri dni pred duelom s Granadou sa však neobjavil v nominácii na zápas Ligy Majstrov proti FC Bruggy (2:2), čo ho pobúrilo. "Gareth Bale je naštvaný a už to viac nechce nechať iba tak. V čase, keď sa mu opäť začalo dariť, pretože vedel, že keď nastupuje v zápasoch, jeho pripravenosť stúpa smerom nahor, zrazu musel duel s Bruggami sledovať z tribúny. Nikto nechápe, prečo. Walesan nerozumie, prečo mal najprv otvorené dvere a potom ho nenechali odísť. Nechce veľa. Chce iba hrať, aby mohol podať svoj najlepší výkon a mohol tímu pomôcť dávať góly, ktoré mužstvu chýbajú. Prvýkrát od príchodu v roku 2013 túži odísť. Cíti, že to, čo sa s ním deje, nie je spravodlivé," povedal známy katalánsky žurnalista Guillem Balague.

Všetci budeme pozorne sledovať, čo to s Baleom zajtra spraví a ako sa mu bude dariť v zápase proti našim.