×

Peklo pred zápasom Slovenska s Maďarskom: Tiekla krv, lietali kamene a hrozivá bitka na tribúne!

TRNAVA – Pred dnešným kvalifikačným zápasom Slovenska s Maďarskom sa už okolo poludnia začali v centre Trnavy schádzať maďarskí fanúšikovia. Tí bojovými pokrikmi a hádzaním delobuchov zmobilizovali desiatky policajtov.

Pekelné momenty pred a počas veľkého futbalového derby si môžete pozrieť na EXKLUZÍVNYCH FOTOGRAFIÁCH TU

Podľa informácii portálu šport24.sk sa najväčšie nepokoje očakávali už pár hodín pred výkopom, po príchode početnej skupiny tvrdého jadra fanúšikov.

Keď krátko popoludní hodili maďarskí fanúšikovia na Trojičnom námestí dva delobuchy, okoloidúci sa začali rozčuľovať a upozorňovať ich, že tu nie sú doma. Do piatich minút dorazili na námestie aj policajné zložky a potom sa diali veci...

ZOSTAVY:

Slovensko: Dúbravka - Pekarík, Vavro, Škriniar, Hancko - Kucka, Lobotka - Rusnák, Hamšík, Mak - Duda
Maďarsko: Gulácsi - Lovrencsics, Lang, Orbán, Kádár, Korhut - A. Nagy, Kovács, Kalmár, Kleinheisler - Szalai

Začiatok online prenosu:
21. 03. 2019, 20:45

SVK 2 : 0 HUN

1:0
City Arena Trnava, Štadión Antona Malatinského

Štatistiky:

Góly: 43. Duda, 85. Rusnák. ŽK: 21. Vavro (SVK), 50. Kucka (SVK), 73. Duda (SVK), 77. Hamšík (SVK), 89. Škriniar (SVK) – 10. Kalmár (HUN), 58. Korhut (HUN), 88. Á. Nagy (HUN). Rozhodca: Bezborodov – Dančenko, Gavrilin (RUS). Diváci: 14235.

Súpiska SVK:

Dúbravka – Pekarík, Vavro, Škriniar, Hancko – Kucka, Lobotka – Hamšík (C), Duda (87. Šafranko), Rusnák (90+3. Mihalík) – Mak (79. Stoch).

Súpiska HUN:

Gulácsi – Orban, Lang (81. Holender), Kádár, Korhut – Lovrencsics, Á. Nagy – Kalmár (61. Dzsudzsák), Kleinheisler (54. Szoboszlai), Kovács – Szalai (C).

Obnoviť

Slovensko vyhralo nad Maďarskom 2:0 a úspešne začalo kvalifikáciu na ME 2020. Po góloch Dudu a Rusnáka získavame prvé tri body. V nedeľu hráme v Cardiffe proti Walesu. Pekný večer z Trnavy.

90+4 min

Koniec zápasu.

90+3 min

Hancko ostal ležať na zemi, rozhodca ho išiel skontrolovať.

90+3 min

Striedanie v tíme Slovensko: z ihriska odchádza Albert Rusnák, prichádza Jaroslav Mihalík.

90+3 min

Diváci potleskom ďakujú hráčom.

90+2 min

Dúbravka zobral loptu zo vzduchu a upokojuje záver duelu.

90 min

Nadstavujú sa tri minúty.

90 min

Dúbravka strelu Dzsudzsáka chytá.

90 min

Priamy kop aj pre hostí. Lopta v dobrej vzdialenosti od brány.

89 min

Žltú kartu dostáva Milan Škriniar (Slovensko).

89 min

Priamy kop pre Slovensko. Z hranice šestnástky. Škriniar po centri Rusnáka hlavičkuje do rúk brankára.

88 min

Žltú kartu dostáva Ádám Nagy (Maďarsko).

88 min

Duda dohral s bilanciou jeden gól a jedna prihrávka na gól. Debut v A tíme pre Šafranka.

87 min

Striedanie v tíme Slovensko: z ihriska odchádza Ondrej Duda, prichádza Pavol Šafranko.

86 min

Slovensko vedie nad Maďarmi 2:0, zatiaľ sa potvrdzuje, že trénerovi Rossimu sa v Trnave nedarí. Dnes by to bola jeho štvrtá prehra v tejto aréne.

85 min

Slovensko dalo gól!
Gól strelil ALBERT RUSNÁK. ALBERT RUSNÁK sa prekvapivo dostal k lopte za obranou a umnou strelou k tyči prekvapil Gulácsiho. Prihrávku mu servíroval Ondrej Duda.

84 min

Kucka v súboji označený ako faulujúci. Maďari majú loptu.

83 min

Škriniar zbytočne váhal s odkopom a hostia majú roh. Kádár sa dostal k zakončeniu, lopta mieri nad bránu.

82 min

Pekarík dosiahol síce gól po centri Hancka, ale rozhodca ho neuznal pre ofsajd.

81 min

Striedanie v tíme Maďarsko: z ihriska odchádza Ádám Lang, prichádza Filip Holender.

80 min

Prvé striedanie Pavla Hapala, do konca zápasu ostáva desať minút.

79 min

Striedanie v tíme Slovensko: z ihriska odchádza Róbert Mak, prichádza Miroslav Stoch.

78 min

Prísna žltá karta z rúk rozhodcu pre Hamšíka. Teraz budeme čeliť rohovému kopu.

77 min

Žltú kartu dostáva Marek Hamšík (Slovensko).

77 min

Dnešné stretnutie sleduje 14235 divákov.

76 min

Hlavný rozhodca mení rozhodnutie svojho asistenta a prisudzuje loptu nám. Roh to nebude.

75 min

Po Hamšíkovom priťuknutí sa dostal k lopte Rusnák, z uhla preveril brankára hostí, ale ten vyráža dobrý pokus.

74 min

Orbán sa na hrote útoku dostal k hlavičke, ale nedokázal lobovať Dúbravku. Mali sme šťastie.

74 min

Dzsudzsáka je cítiť na ihrisku. Skúsený hráč zlepšil útok hostí.

73 min

Duda fauloval Dzsudzsáka, vidí žltú kartu.

72 min

Szalai si vypýtal ďalší roh a bude to realita.

71 min

Po kontre je tu roh hostí. Dzsudzsák ho rozohrá.

70 min

Do konca zápasu ostáva dvadsať minút. Kucka sa dostal do úniku, našiel Maka, ten už bol v zlom uhle a vrátil mu loptu. Napokon už zasiahla obrana Maďarov.

69 min

Čakáme na prvé striedanie Pavla Hapala.

68 min

Agilný Szalai sa dostal k lopte a nebezpečne centroval cez našu šestnástku. Nikoho v červenom napokon nenašiel.

68 min

Kuckov faul rozhodca na kartu neocenil, náš hráč už jednu má.

67 min

Dzsudzsákov center z ľavej strany berie do rúk Dúbravka.

66 min

Po veľkej šanci je tu roh Slovákov, ale Gulácsi berie loptu do svojej moci.

65 min

Maďarský nakopávaný pokus sme získali, postupne útočíme do pripravenej defenzívy. Mak sa dostal k strele a gólman bravúrne vyrazil.

64 min

Lopta na kopačkách Slovákov, nechali sme chvíľu súpera hrať, ihneď pohrozil svojim hrotovým útočníkom.

63 min

Szalai sa dostal k strele a Dúbravka výborne zakročil a drží svoje čisté konto a naše tesné vedenie.

62 min

Roh pre hostí.

61 min

Skúsený Dzsudzsák je na ihrisku, dohral hráč Dunajskej Stredy Kalmár.

61 min

Striedanie v tíme Maďarsko: z ihriska odchádza Zsolt Kalmár, prichádza Balázs Dzsudzsák.

60 min

Po hodine hry stále nad Maďarmi vedieme, o jediný gól sa zatiaľ postaral Duda v závere prvého polčasu.

59 min

Korhut fauloval pri útoku našich Pekaríka a dodatočne vidí žltý trest.

58 min

Žltú kartu dostáva Mihály Korhut (Maďarsko).

58 min

Nepresnosti v našej rozohrávke, začíname od obrany, Duda nepokračoval, ale Pekarík bol faulovaný.

57 min

Vavro burcuje divákov v Trnave, zápas máme dobre rozohraný.

56 min

Rusnák priťukol Hamšíkovi, ale jeho center nikoho nenašiel a končí v zámedzí.

56 min

Szalai fauloval Kucku a budeme kopať priamy kop.

55 min

Hamšík našiel naľavo Maka, ale ten neprešiel cez Lovrencsicsa.

54 min

Striedanie v tíme Maďarsko: z ihriska odchádza László Kleinheisler, prichádza Dominik Szoboszlai.

53 min

Škriniar zaváhal pri odkope, trafil iba Lovrencsics a ten strelou ohrozil Dúbravku. Gólman Slovenska chytá a skóre sa nemení.

52 min

Duda sa skvele uvoľnil proti Kádárovi a hľadal Maka. Následne sme si musel dávať pozor v obrane, všetko pre nás dopadlo dobre a máme loptu.

51 min

Podľa rozhodcu fauloval aj Hamšík Nagya. Kapitán Slovenska má iný názor a hlasne ho dáva najavo.

50 min

Kucka musel faulovať, vyslúžil si žltú kartu.

50 min

Žltú kartu dostáva Juraj Kucka (Slovensko).

49 min

Slováci sa pustili do súpera od úvodu polčasu, Kucka sa snažil pohybom nájsť lepšiu pozíciu na strelu, ale vlastnou chybou sme stratili útočnú pozíciu.

48 min

Kalmár dal svojmu tímu možnosť sa nadýchnuť po odkope, napokon Lang poslal loptu definitívne do bezpečia.

47 min

Napokon sme vybojovali rohový kop, obliehanie brány Maďarov pokračuje.

47 min

Duda vybojoval loptu pred šestnástkou hostí, spolu s Rusnákom a Pekaríkom sa snažili čosi vymyslieť, ale hostia a ich obrana si dáva pozor.

46 min

Obaja tréneri poslali na trávnik rovnakú jedenástku ako v úvode zápasu.

46 min

Začal sa druhý polčas.

Prvý polčas zápasu Slovensko – Maďarsko sa skončil. Jediný gól strelil v jeho závere Ondrej Duda. Slováci mali viac šancí a napokon zaslúžene vedú. Druhý polčas sa začína asi o 21.46.

45+1 min

Prvý polčas sa skončil.

45 min

Ďalšia šanca pre Slovákov, Hancko po lopte zo stredu našiel Hamšíka, ale jeho strela bola nevýrazná a brankár Maďarska chytá.

44 min

Po ofenzívnom trápení sme sa presadili cez hráča Herthy Berlín. Duda ukázal, že je vo forme.

43 min

Po dlhšom čase sme sa usadili pred šestnástkou hostí a po peknej prihrávke Alberta Rusnáka z pravej strany sa k lopte dostal ONDREJ DUDA a zasunul ju do brány Gulácsiho.

41 min

Po dlhej lopte sa dostal k centru Kalmár, posunul pod seba, ale Dúbravka čelil iba blokovanej strele a naša obrana si dala pozor.

40 min

Slováci sú pri lopte, zvolili si nakopávanie a Mak musel faulovať Lovrencsicsa.

39 min

Kalmár opäť na zemi, následne budú kopať hostia ďalší rohový kop.

38 min

Prvý polčas sa pomaly končí, sledujeme opatrnú prvú časť zápasu.

37 min

Hanckova ruka a loptu rozhodca z Ruska prisúdil Maďarom.

36 min

Hamšík hľadal Kucku, ale Orbán ho ubránil. Slováci stále pri lopte.

36 min

Kucka v prieniku faulovaný Kádarom, priamy kop pre Slovensko.

35 min

Kalmárova bomba z rohu letí do šestnástky, ale lopta opustila hraciu plochu a hra je prerušená.

34 min

Kovács vybojoval nad Škriniarom roh.

34 min

Lovrencsics centrom našiel Kalmára, ten spadol po strete, ale rozhodca nepíska. Penalta sa kopať nebude!

33 min

Od stopérov začíname ďalší útok, napokon je z toho iba nakopávaná lopta ďalšieho obranu – Pekaríka.

32 min

Po rohu na krátku vzdialenosť Lovrencsics opäť centroval do šestnástky. Slováci sa opäť drali do kontry, ale Hamšíkovi sa nepodarilo pokračovať v dobrej možnosti.

31 min

Lovrencsics centroval a po odkope je z toho roh pre Maďarov.

31 min

Dobre vyzerajúci protiútok sa nevydaril Dudovi a musíme sa brániť.

30 min

Polhodina hry je za nami, stále sme v Trnave gól nevideli.

29 min

Útok hostí sa skončil na Vavrovi, center z pravej strany si prečítal dobre a loptu odkopol.

28 min

Škriniar fauloval Szalaia, kapitán hostí si ešte vymenil s rozhodcom nejaké informácie a hráme ďalej.

27 min

Pekarík prenechal Rusnákovi, ale jeho center ani nemal akého Slováka v šestnástke nájsť.

26 min

Hamšík hľadal centrom za obranu Dudu, ale rozhodca hru prerušil pre porušenie pravidiel.

25 min

Krátke prihrávky Slovákov na polovici Maďarska, hostia rýchlo pristupujú k našim hráčom a nedajú im čas a voľnosť.

24 min

Lopta pre Slovákov, Szalai si pomohol nedovolene.

23 min

Korhut center do šestnástky Slovenska, obrana si dala pozor a cez Vavra a Škriniara vyvážame hru vpred.

22 min

Vavro videl trest za faul na Szalaia. Ten tomu trochu pridal a rozhodca konal.

21 min

Žltú kartu dostáva Denis Vavro (Slovensko).

20 min

Dúbravka má loptu v rukách, Hancko kontroloval jej let a nechal vyniknúť gólmana Slovenska.

19 min

Kucka neprenikol cez dvoch brániacich hráčov hostí a Lovrencsics vyváža loptu. Nedostal sa ďaleko, hrá sa na polovici ihriska.

18 min

Hancko udržal loptu v hre, posunul Hamšíkovi, následne Rusnák našiel opäť Hancka a ten strelou pohladil brvno. Mohli sme viesť.

17 min

Vavro blokoval Kovácsovú strelu, lopta je síce v strede poľa, ale majú ju hráči Maďarska.

16 min

Po štvrťhodine hry sme aktívnejší.

15 min

Hamšík skákal na Rusnákov roh, ale lopta končí mimo šestnástky. Stále ju však máme v moci.

15 min

Hamšíkov rohový kop preletel šestnástku a po zásahu súpera je tu opäť roh.

14 min

Hamšík našiel centrom Pekaríka, ten vystrelil a gólman Maďarska vyboxoval na rohový kop.

13 min

Po dobre pasáži Slovákov, sú pri lopte hostia, ale zakončenie neprišlo. Náš južný sused je stále pri lopte.

12 min

Korhut poslal na zem Pekaríka, ale rozhodca nepíska.

11 min

Po Pekaríkovi sa lopty ujal Kucka a poslal prudkú prihrávku na Rusnáka, ten hľadal Hamšíka, ale náš kapitán už nedokázal dobre zakončiť. Skóre sa nemení.

10 min

Kalmár vidí za faul Lobotku žltú kartu.

10 min

Kalmár fauloval prenikajúceho Lobotku, toho vysunul umne Hamšík.

9 min

Korhut poslal loptu do šestnástky, ale naši si dali pozor. Orbán sa k hlavičke nedostal.

9 min

Lobotka fauloval Kovácsa, priamy kop pre hostí asi z 20 metrov od brány Dúbravku.

8 min

Postupný útok Slovákov, Pekarík centrom z pravej strane hľadal niekoho v šestnástke súpera, Orbán si dal pozor a už hrajú Maďari.

7 min

Pekarík si vymenil loptu s Kuckom, ale následne už nemal priestor na dokončenie kombinácie.

6 min

Gulácsi odkopom našiel iba Vavra v našej defenzíve.

5 min

Naši reprezentanti iba nakopávali vpred, hostia ju zachytili a môžu niečo vymyslieť. Kalmár loptu získal a až potom ju vybojovala naša obrana.

4 min

Škriniar si s Hanckom vymenili loptu a druhý menovaný rozohral na pravú stranu a lopta sa dostala až do šestnástky Maďarska. Tam už dala obrana pozor a následne Rusnák fauloval.

3 min

Zahral si aj hosťujúci gólman Gulácsi, ale ani jemu sa nepodaril dobre rozohrať a Slováci budú môcť ísť vpred.

2 min

Lopta je u Dúbravku, jeho odkop dorazil na stred ihriska, po krátkom hlavičkovom súboji je späť v našej obrane, následne sa dopúšťame ofsajdu.

1 min

Domáci hrajú v modrom, hostia v červenom.

1 min

Stretnutie sa práve začalo.

Hymny dozneli, všetko je pripravené na zahájenie zápasu Slovensko – Maďarsko.

Oba tímy už sú na hracej ploche, je čas na hymny oboch krajín.

Úvodné zostavy:

Slovensko: Dúbravka – Pekarík, Vavro, Škriniar, Hancko – Kucka, Lobotka – Hamšík (C), Duda, Rusnák – Mak.
Náhradníci: Kozáčik, Rodák – Štetina, Šatka, Greguš, Mihalík, Stoch, Bero, Hrošovský, Sipľak, Šafranko, Ďuriš.

Maďarsko: Gulácsi – Orban, Lang, Kádár, Korhut – Lovrencsics, Á. Nagy – Kalmár, Kleinheisler, Kovács – Szalai (C).
Náhradníci: Dibusz, Kovácsik – Vinícius, Dzsudzsák, Holman, Pátkai, R. Varga, D. Nagy, Balogh, Szoboszlai, Bese, Holender.

Rozhodca: Bezborodov – Dančenko, Gavrilin (RUS).

V Trnave sa vo štvrtok 21. marca 2019 od 20.45 uskutoční prvý zápas skupiny E o postup na budúcoročné majstrovstvá Európy vo futbale.
Súperom Slovákov budú susedia z Maďarska.

V našej „E“ skupine je okrem týchto dvoch tímov aj vicemajster sveta Chrovátsko, Wales a Azerbajdžan. Na ME postúpia dve najlepšie mužstvá skupiny.

Obe národné mužstvá sa spolu súťažne nestretli už takmer 20 rokov. Naposledy to bolo v kvalifikácii na ME 2000, keď 31. marca 1999 v Bratislave zápas skončil nerozhodne 0:0 a 9. júna vyhrali Slováci v Györi 1:0 gólom Fabuša. Okrem toho sa reprezentácie stretli iba v dvoch prípravných zápasoch.

Pavlovi Hapalovi už nebudú k dispozícii obrancovia Martin Škrtel a Tomáš Hubočan, ako aj útočník Adam Nemec, ktorí sa pre štartom kvalifikácie rozhodli ukončiť reprezentačnú kariéru.

Na lavičke súpera Slovákov bude Marco Rossi, tréner, ktorý donedávna viedol Dunajskú Stredu. Jej dres stále nosí Zsolt Kalmár, reprezentant Maďarska, ktorý je v nominácii na stretnutie.

Rossi označil tento zápas ako pravdepodobne najdôležitejší vo svojej trénerskej kariére.

Zápas je vyhlásený ako rizikový, Trnavu čakajú v deň duelu dopravné obmedzenia.

Nominácia slovenskej futbalovej reprezentácie na zápasy proti Maďarsku (21. marca v Trnave) a Walesu (24. marca v Cardiffe):
Brankári: Martin Dúbravka (Newcastle United/Angl.), Matúš Kozáčik (Viktoria Plzeň/ČR), Marek Rodák (Rotherham United/Angl.)

Obrancovia: Peter Pekarík (Hertha Berlín/Nem.), Lukáš Štetina (AC Sparta Praha/ČR), Ľubomír Šatka (FC DAC 1904 Dunajská Streda), Milan Škriniar (Inter Miláno/Tal.), Denis Vavro (FC Kodaň/Dán.), Michal Sipľak (Cracovia Krakov/Poľ.), Dávid Hancko (AC Fiorentina/Tal.)

Stredopoliari: Patrik Hrošovský (Viktoria Plzeň/ČR), Stanislav Lobotka (Celta Vigo/Šp.), Ján Greguš (Minnesota United/MLS), Juraj Kucka (Parma Calcio 1913/Tal.), Matúš Bero (Vitesse Arnhem/Hol.), Marek Hamšík (Ta-lien I-fang/Čína), Ondrej Duda (Hertha Berlín/Nem.), Martin Chrien (CD Santa Clara/Portug.), Albert Rusnák (Real Salt Lake/MLS), Róbert Mak (Zenit Petrohrad/Rus.), Jaroslav Mihalík (MŠK Žilina), Miroslav Stoch (SK Slavia Praha/ČR)

Útočníci: Michal Ďuriš (Anorthosis Famagusta/Cyp.), Pavol Šafranko (Dundee United/Škót.)

Náš tip na tento zápas: 1:0 pre Slovensko.

Hlavným rozhodcom je Nikola Dabanovič, na čiarach mu budú pomáhať krajania Milovan Djukič a Aleksandar Djikanovič.

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 20:45.

Mohlo by vás zaujímať:

Slovákom to na Futbalistovi roka natreli Česi: Manželka bez spodnej bielizne ukázala, čo nemala!

FOTO Futbalistom spadla sánka: Keď sa na galavečere objavila dcéra slovenského trénera, nechápali!

Z porovnania cien hráčov slovenskej a súperovej reprezentácie sa vám zatočí hlava: Škriniar je drahší ako všetci Maďari

Autor: Šport24.sk