"Belasí" si uvedomujú, že postúpiť cez gréckeho majstra bude veľmi náročné, no vzdať sa nemienia. "Prehrávame o tri góly, no napríklad v Berne sme túto stratu takmer stiahli za polčas a teraz nás čaká celý zápas," pripomenul pre klubovú stránku krídelník Slovana Jaromír Zmrhal, ktorý však vie, že mužstvo musí podať lepší výkon ako na štadióne Karaiskakis: "Potrebujeme sa častejšie dostávať do šestnástky a do streleckých pozícií. Musíme hrať lepšie a vyhnúť sa chybám z prvého duelu. Najlepšie by bolo dať gól, ktorým by sme viac otvorili hru. Samozrejme, vnímame silu súpera, ktorá v prvom zápase vyplývala z kvalitnej práce s loptou a zo štandardných situácií. Na tie si treba dať veľký pozor."

Slovan sa na odvetu naladil víťazstvom 1:0 na ihrisku Serede v 5. kole Fortuna ligy. "Verím, že príde čo najviac fanúšikov. Výhoda domáceho prostredia má v takýchto veľkých zápasoch veľký vplyv. V Grécku priaznivcov Olympiakosu bolo počuť, vo štvrtok snáď o sebe dajú vedieť naši," vyjadril nádej český hráč, ktorý si svojimi výkonmi vyslúžil aj nomináciu do reprezentácie.

Celkovo sa vo štvrtok hrá desať odvetných zápasov play off Európskej ligy. Blízko k postupu do skupinovej fázy má cyperská Omonia Nikózia v kádri so Slovákmi Michalom Ďurišom a Tomášom Hubočanom, ktorá v prvom stretnutí zvíťazila doma nad Antverpami 4:2. Náročnejšiu úlohu bude mať Slavia Praha s Ivanom Schranzom a Jakubom Hromadom, ktorá nastúpi na pôde Legie Varšava. Prvý duel sa skončil 2:2. Neúspešné mužstvá budú hrať v skupinovej fáze Európskej konferenčnej ligy.