Portál football.london informoval, že medzi oboma stranami už prebehli rokovania a americký tím pripravil pre majstra sveta z roku 2014 lukratívnu ponuku vrátane otvorenia pobočky jeho siete kaviarní 39 Steps Coffee na svojom štadióne. Özilov agent Erkut Sogut sa podľa portálu dobre pozná s jedným z riaditeľov DC United Samom Porterom. Ten sa výraznou mierou podieľal na príchode Waynea Rooneyho do klubu v roku 2018.

Tridsaťdvaročný Özil nehral súťažný zápas od marca minulého roka a v uplynulých týždňoch s tímom ani netrénuje. Kormidelník Mikel Arteta ho nezaregistroval do kádra pre prvú polovicu Premier League a ani na zápasy Európskej ligy. "Máme široký káder, vieme to. Je tu veľa hráčov, ktorí pôjdu na hosťovanie, ktorí z mužstva odídu. To je momentálne priorita," povedal Arteta k cieľom klubu počas januárového prestupového obdobia.

Arsenal sa pokúša o prestup Özila už niekoľko sezón, no bývalý nemecký reprezentant doteraz vždy trval na tom, že svoju lukratívnu zmluvu s klubom dodrží. Na Emirates Stadium prišiel v roku 2013 za 50 miliónov eur z Realu Madrid a s tímom získal trikrát Pohár FA.