Nemusí ísť vždy len o peniaze. Poľský klub z nižšej súťaže Lubiatowianka Lubiatów získal na prestup Dawida Rybu za rovnýchtisíc kíl zemiakov. Tím Czarne Golanka Dolna, kam zelenina putovala, sa ich rozhodol darovať na dobročinné účely.

Ryba v Lubiatówe už pôsobil niekoľko sezón, ale klub sa ho až teraz rozhodol získať na trvalý prestup. Za klub vyjednávala šéf Rafal Karwacký a za hráča a jeho materské mužstvo Rybov otec, ktorý okrem pôsobenia v klube pracuje aj pre miestny detský domov. "Dawidov otec prišiel na jeden zápas a začali sme sa baviť o prestupe. Povedal, že by nám mohol pustiť svojho syna, lebo chce u nás hrať. Zvyčajne v nižších súťažiach hráči prestupujú za symbolickú jednu alebo dve lopty.On zažartoval, či by sme nedarovali detskému domovu zemiaky alebo cibuľu a budeme si kvit," povedal o zákulisí prestupu obrancu Karwacký.

Nakoniec vyhrali zemiaky a do detského domova Slniečko tak z Lubietowa dorazila rovná tona. "Včera náš klub daroval detskému domovu Slniečko v Golanke Dolnej tonu zemiakov. Taká bola forma odmeny za prestup Dawida Rybu z klubu Czarni Golanka Dolna. Dohodli sme sa tak s otcom Dawida, ktorý je zároveň aj pracovníkom v detskom domove," napísal poľský klub na Facebooku a pridal niekoľko záberov vykladania zemiakov v sirotinci.