Nie je za tým pokles formy či jeho vek, ale „stará dáma“ hľadá možnosti zníženia nákladov počas koronakrízy. Pri čom jednou z možností je zbaviť sa najlepšie plateného hráča Seria A. Cristiano Ronaldo berie v Turíne ročne 31 miliónov a Juventus bude chcieť naspäť aspoň časť zo stomilionového balíka, ktorý za služby Portugalčana vyplatili Realu Madrid.

Juventu sa však bude lúčiť s Ronaldom s veľkými plačom. Criatiano totiž nezaostal za očakávaniami a aj v čierno-bielom drese je stále gólovo potentný. V minulej sezóne strelil 31 gólov v 33 zápasoch talianskej najvyššej súťaže. V tejto sezóne začal taktiež impozantne – gól do siete Sampdorie, dva Rimanom a po prekonaní koronavírusu pridal ďalšie dva. V tejto sezóne má v Serii A na konte šesť gólov v štyroch zápasoch. Celkovo 71 gólov a 19 asistencií v 94 stretnutiach. Štatistiky v reprezentácii sú ešte impozantnejšie.

Aj napriek týmto štatistikám, ktorým môže konkurovať asi len Lionel Messi, je Ronaldo finančnou príťažou pre Juventus. Kto si však môže dovoliť kúpiť a hlavne platiť Portugalčana? Kde by mohol počas zimy zamieriť?

Paríž Saint – Germain

V októbri Don Balon informoval, že Ronaldo by bol ideálnou náhradou za Kiliana Mbappeho, ktorý by mohol prestúpiť do Realu Madrid. Francúzi sú ochotní zaplatiť Juventusu 70 miliónov eur. Samotný Ronaldo by mal určite viac síl na Ligu majstrov, keďže francúzska Ligue 1 je menej náročná ako talianska najvyššia súťaž. PSG je jeden z mála klubov, ktoré si môžu dovoliť splniť Ronaldove finančné požiadavky. Možno práve on je chýbajúcim článkom, aby sa PSG konečne podarilo vyhrať Ligu majstrov.

Manchester United

Medzi Ronaldom a červenými diablami je stále veľké puto. I keď šanca na veľké trofeje je stále malá. Manchester ako značka trochu upadá a Portugalčan by mu aspoň z marketingového hľadiska pomohol. United tlači topánka v obrane, ale v ofenzíve sa má Ole Gunar Solskjaer na koho spoľahnúť – Rashford, Martial, Fernandes, Greenwood sú stálicami a doplniť alebo nahradiť ich môže Cavanim, Igalom, Matom, Lingardom... Teda či potrebuje Ronalda je otázne. Pri nákupoch vedenia United za posledné roky sme si už zvykli na rôzne výstrelky.

MLS

Ronaldo o americkej súťaži hovoril už niekoľkokrát.  „Ak dokážem pomôcť, aby futbal v USA napredoval, som pripravený,“ vyhlásil Cristiano ešte v roku 2015. O pôsobení za Atlantikom hovoril toto leto aj s reprezentačným spoluhráčom Nanim. Portugalčan má dobré vzťahy s Davidom Beckhamom, ktorý je jeden zo spolumajiteľov Interu Miami. O zámorskej ceste rozmýšľa aj kapitán Realu Madrid Sergio Ramos, ktorému sa nedarí predĺžiť zmluvu s „bielym baletom“.