Erik Jendrišek sa stal Hráčom mesiaca september vo futbalovej Fortuna lige 2021/22. Útočník AS Trenčín dostal najviac hlasov od sedemčlennej odbornej poroty a stal sa tak druhým víťazom ankety v aktuálnom ligovom ročníku. V utorok o tom informoval oficiálny web najvyššej slovenskej súťaže.

Skúseného zakončovateľa vyniesli na trón najmä jeho štyri góly. Tridsaťštyriročný útočník naplno zažiaril v zápasoch proti Senici a Pohroniu, v oboch strelil po dva presné zásahy. Ako však sám poznamenal, škoda, že zápasy neboli pre AS trojbodové. "Je to vizitka celého mužstva, teším sa však, že moje výkony zaujali porotu. Verím, že mi forma vydrží čo možno najdlhšie," povedal Jendrišek pre fortunaliga.sk.

Bývalý slovenský reprezentant dostal od poroty až 31 bodov, na druhom mieste skončil Samuel Mráz s 19 bodmi. Každý zo siedmich porotcov obsadil Jendrišeka na jedno z prvých troch miest, pričom až piati zo siedmich dali trenčianskeho útočníka na prvú pozíciu. Zaujímavosťou je, že Jendrišek je už druhý hráč AS Trenčín, ktorý získal prestížne ocenenie Hráč mesiaca v aktuálnej ligovej sezóne. Prvým bol Jakub Kadák.

Hráč mesiaca september:

Erik Jendrišek (AS Trenčín) – 31 bodov
Samuel Mráz (ŠK Slovan Bratislava) – 19 bodov
Dominik Takáč (Spartak Trnava) – 8 bodov
Matej Madleňák (MFK Ružomberok) – 5 bodov
Elvis Sukisa (FK Senica) – 0 bodov