ZÁBERY z protestov si pozrite vo fotogalérii TU

Spoločný pochod z Trojičného námestia k futbalovému štadiónu so začiatkom o 17:00 zorganizovalo zoskupenie fanúšikov Ultras Spartak Trnava. Protestovať za uvoľnenie opatrení mohli prísť všetci, netýkalo sa to len trnavských priaznivcov: "Tento pochod je pre všetkých fanúšikov a ľudí vážiacich si slobodu. Bez rozdielu. Pozývame všetkých, úplne všetkých. Aj z iných športov, iných klubov, zväzov, mládežnícke tímy, realizačné tímy, skrátka každého, kto neschvaľuje toto delenie ľudí a nezmyselné obmedzenia," uviedli Ultras Spartak Trnava. 

Priaznivci trnavského Spartaka týmto protestom chceli poukázať na to, že vstup bez obmedzení je na koncerty, kúpaliská a rôzne iné hromadné akcie povolený, no na športové akcie môže prísť maximálne 1000 divákov ktorí musia byť buď zaočkovaní, čerstvo negatívne otestovaní alebo po prekonaní ochorenia COVID-19.

Na bezpečnosť počas protestov dohliadala približne stovka kukláčov, no zasahovať nemuseli, pochod sa niesol v pokojnom duchu a zúčastnení spievali známe chorály na povzbudenie futbalistov pred dôležitým zápasom s rumunským Sepsi. Po príchode ku štadiónu sa z davu ozývalo jednohlasne "slobodu fanúškom".