"Bulharsko má od januára nového trénera Petrova. Snaží sa mužstvo prebudovať. Má šesť nových hráčov, z tohto pohľadu to bude menej čitateľné. Skúša nové varianty. Majú ešte zápasy s Ruskom a Francúzskom, dobre ich preveríme aj my. Verím, že zápas bude dôležitý pre nich aj pre nás a hoci zranenia patria k futbalu, som presvedčený, že sa nič nestane. A zápas nám ukáže čo má. Verím, že to bude dobrá previerka," povedal Tarkovič na pondelkovej predzápasovej tlačovej konferencii v tréningovom kempe SR vo Windischgarstene.

Hrať určite nebude kvarteto Marek Hamšík, Juraj Kucka, Martin Koscelník a Ivan Schranz, ktoré stále trénuje individuálne. "Nastúpime určite v značne pozmenenej zostave. Chceme dať príležitosť hráčom, ktorí šancu nemali a v tomto roku bolo aj ťažké, aby ju mali. Všetky zápasy okrem Bulharska a Rakúska sú ostré, buď kvalifikačné alebo na ME. Možností odskúšať si hráčov nie je veľa. Hráči, ktorí bojujú o účasť v nominácii dostanú patričný priestor. Títo štyria nenastúpia. Nie sú tú zásadné zmeny, pripravujú sa individuálne. Spoločný tréning nemajú s družstvom. Som o všetkých štyroch presvedčený, že sa dajú do poriadku a budú môcť byť v nominácii."

Tarkovič síce základnú zostavu neprezradil, no oznámil meno kapitána v súboji s Bulharmi. "Nie som zástancom, aby sa tím dozvedel informácie z tlačoviek. Ale vzhľadom k tomu, že Peter zajtra odohrá stý zápas, tak bude kapitánom. To je z mojej strany maximálna možná miera, ako mu ako tréner môžem vyjadriť to, ako si jeho prístup k reprezentácii vážim. Bodaj by sme mali takýchto hráčov viacej."

Tridsaťštyriročný zadák Herthy si zahral už na dvoch finálových turnajoch, na MS 2010 v JAR i EURO 2016 vo Francúzsku postúpil so spoluhráčmi do osemfinále. "Teším sa, sme skoro kompletní a atmosféra je skvelá. Užívam si to tu od prvého dňa. Na zajtrajší zápas s Bulharskom sa všetci tešíme. Je niečo iné trénovať a niečo iné hrať zápasy. Čaká nás súper, ktorý tiež skladá mužstvo. Je tam veľa nových hráčov a nový tréner. Určite nás čaká ťažká previerka. Šetriť sa nemôžeme, každý bojuje o konečnú nomináciu na EURO. Dnes už nie sú priateľské zápasy, a ani zajtra nikto nič nikomu nedaruje. Poviem za celú kabínu, nik sa šetriť na ihrisku nebude," povedal Pekarík, pre ktorého bude mať duel špeciálny náboj: "Pokiaľ nastúpim a dosiahnem tú métu, bude to niečo absolútne špeciálne a emotívne. Každý reprezentačný zápas prežívam intenzívne, reprezentačný dres je najvyššou métou. Takéto číslo dosiahnuť nie je jednoduché. Debutoval som v roku 2006 v Spojených arabských emirátoch a bolo to krásnych 15 rokov. Na každý jeden zápas mám pekné spomienky."