Felix, ktorý oslávil minulý rok v novembri 19 rokov, si užil hviezdnu debutovú sezónu, keď v Benfici strelil 15 gólov a stal sa prvým tínedžerom, ktorý kedy urobil v Európskej lige hetrik.

Následne sa o mladého útočníka začali zaujímať svetové kluby. Portugalčan nakoniec, za obrovskú sumu, zamieril do Atlética Madrid. S prestupm prišili aj veľké očakávania a porovnávania s futbalovou legendou Ronaldom.

Bývalý Felixov tréner Bruno Lage však tvrdí, že porovnávanie futbalistu s Ronaldom je nespravodlivé: ,,Je nespravodlivé porovnávať Jaoa, ktorý práve začína svoju kariéru s jedným z najlepších futbalistov v histórii. Chcel by som, aby si ponechal črty, ktoré ho odlišujú od ostatných. Nemusí byť porovnávaný s Ronaldom,'' vyjadril sa Lage.

Benfica ,,vyprodukuje'' svetu mnoho talentovaných futbalistov. Nakoľko, ale finančne nedokáže konkurovať bohatým klubom Anglicka, Španielska, Talianska a Francúzska, musí počítať s tým, že je len ,,predajcom''.

,,Najdôležitejšou vecou, ​​ktorú klub musí porozumieť  je druh práce, ktorú musí robiť, aby mal športový a finančný úspech," uviedol Lage.

„Tajomstvo pre Benficu nikdy nebolo kopírovať iné kluby, ale navrhnúť spôsob ako mať športový úspech bez ohľadu na to, že hráčov predávame pre dobro našej finančnej stability. Akýkoľvek mladý talent, ktorý v klube vyniká, je okamžite predaný pretože ponuky sú neodmietnuteľné," hovorí o politike klubu štyridsaťtriročný tréner.