Futbalisti Bayernu Mníchov odštartovali novú sezónu rovnako ako ukončili predchádzajúcu. Po zisku treble dosiahli piatkovým domácim triumfom 8:0 nad FC Schalke 04 najvyššie víťazstvo v otváracom stretnutí najvyššej nemeckej súťaže. Prekonali vlastný rekord, ktorý stanovili v roku 2016 víťazstvom 6:0 nad Werderom Brémy.

Zverenci Hansiho Flicka neprehrali už v 31 súťažných stretnutiach v sérii, z toho 30-krát zvíťazili. "Predviedli sme excelentný výkon. Pred zápasom sme povedali, že chceme dokázať naše ambície, a spravili sme to jednoznačne. Takisto sme chceli ukázať, že sme pripravení aj na tento ročník. Veľmi ma teší takéto predstavenie," povedal tréner na oficiálnej klubovej stránke.

Bayern neprehral so Schalke v 22 súťažných zápasoch za sebou, v ktorých si pripísal devätnásť víťazstiev a tri remízy. Spomedzi súčasných bundesligistov má dlhšiu šnúru jedine s Brémami, ktorým nepodľahol 27-krát za sebou. Proti klubu z Gelsenkirchenu sa dlhodobo darí Robertovi Lewandowskému, do jeho siete skóroval aj v desiatej vzájomnej konfrontácii v sérii. Poľský kanonier má v mníchovskom drese na konte 163 bundesligových zásahov, čím sa na druhom mieste klubovej histórie osamostatnil od Karla-Heinza Rummeniggeho. Na čele tróni Gerd Müller s 365 gólmi.